نجات یافتگان

دندانپزشک بهائی در تبریز مسلمان و شیعه شد + عکس

cover.4935.200x200

یکی از بهائیان تبریز در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، پس از انجام مصاحبه های دینی و توجیه کامل مکتب تشیع اثنی عشری، ضمن برائت از فرقه ضاله بهائیت به مکتب تشیع روی آورد.

پايگاه خبري فرقه ، آیت الله شبستری در این دیدار ضمن تبریک به وی، گفت: دشمنان از همان صدر اسلام، در صدد ریشه کنی این دین الهی بوده اند و در همین راه خون های زیادی ریخته شده و افراد بسیار ارزشمند و بزرگی به شهادت رسیده اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: فرقه ضاله بهائیت به خاطر تجزیه مسلمانان ایجاد شده است تا اگر بتواند همه مسلمانان را پراکنده کرده و به جان هم بیاندازد اما به لطف خدا این آرزو را به گور خواهد برد.

در ابتدای این دیدار، پدرام نوایی، گفت: هر دینی که دستخوش تغییرات بشری قرار گیرد، به هیچ دردی نخواهد خورد و بهائیت نیز از همین نوع است. این فرقه پر از خلاء های معنوی است که در آن هیچ بویی از خداوند متعال و معنویت به مشام انسان نمی رسد.

بر پایه این گزارش، پدرام نوایی، بهائی و بهائی زاده است که از همان دوران کودکی به خاطر بهائی بودن پدر، بر این مسلک استوار بود که پس از آشنایی با مکتب تشیع اثنی عشری، علاقه وافری به تحقیق پیرامون آن پیدا می کند و با کمک دوستانی که آن ها را نعمت الهی می داند درباره مکتب تشیع تحقیق می کند.

وی که متخصص رشته داندنپزشکی بوده و تحصیلات خود را در خارج سپری کرده است، فرقه بهائیت را بی پایه و بنیان عنوان کرد و آن را وسیله ای برای دشمنی با اسلام خواند.

در پایان این دیدار یک جلد کلام الله مجید به همراه یک جلد رساله عملیه از طرف آیت الله مجتهد شبستری به آقای نوایی اهدا شد. / رهیافته

تشرف مهندس ایتالیایی به دین اسلام

37608 138

آیت الله محسن حیدری امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: هفته گذشته یک جوان ۳۲ ساله مهندس که تبعه کشور ایتالیا است با حضور در حوزه علمیه الغدیر به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف شد.
altبه گزارش پايگاه خبري فرقه ، آیت الله حیدری  افزود: این جوان ایتالیایی به نام ‘وین چنزو آبروتوسه’ پیش از این مسیحی و پیرو مذهب کاتولیک بود و وی بعد از تشرف به اسلام نام ‘محمدعلی’ را برای خود انتخاب کرد.
آیت الله حیدری اضافه کرد: بعد از اینکه اصول اعتقادی اسلام و فروع و اخلاق مذهب اسلام را برای او توضیح دادم ایشان شیفتگی خود را به اسلام اعلام کرد و با ادای شهادتین و شهادت ثلاثه، شرعا به دین اسلام و مذهب شیعه جعفری تشرف پیدا کرد.
وی ادامه داد: درباره امام زمان (عج) و ولایت نیز به ایشان توضیحاتی داده شده است.
آیت الله حیدری اظهار کرد: این جوان ایتالیایی به صورت آگاهانه مسلمان شده است و گواهی کتبی تشرف ایشان به اسلام صادر شد.
وی گفت: همچنین یک جلد قرآن و یک جلد کتاب شناخت اسلام از علامه طباطبایی به ایشان تقدیم شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: محمدعلی از اینکه مسلمان و شیعه شده است اظهار خوشحالی کرده و یکی از انگیزه های خود را تمایل شدید و علاقه مسلمانان به مذهب خود عنوان کرده است.
وی اضافه کرد: به اعتقاد این جوان ایتالیایی، اغلب اروپایی ها علاقه و تمایل و ارتباط خوبی با مذهب خود ندارند و مذهبشان جذبه لازم را برای انسان ندارد.
آیت الله حیدری تاکید کرد: انسان هایی که فطرت آنها رگه های سلامتی را داشته باشد شروع به تحقیق می کنند و این جوان نیز بعد از تحقیق به حقانیت اسلام و تشیع پی برده است.
وی تصریح کرد: هنگام توضیح دین اسلام و جهاد برای اینکه ذهن این جوان به اشتباه به گروه های تکفیری و داعش کشیده نشود، روح جهاد در اسلام را شرح و به او گفته شد که جهاد در اسلام برای دفاع از حق و حقیقت و دفاع از انسان های مظلوم در برابر ظالمان است و ارتباطی با خشونت گرایی و اعمال تکفیری ها ندارد.
آیت الله حیدری اضافه کرد: گروه های تکفیری به هیچ وجه ترجمان اسلام نیستند و اینها عده ای جاهل و وابسته به کفر هستند که عملکردشان ارتباطی با اسلام ندارد.
وی افزود: یکی از اهداف استعمارگران برای تقویت تکفیریان و ایجاد برداشت غلط و حالت تنفرانگیز در ذهن اروپایی ها این است که تکفیری ها را به اسلام نسبت می دهند.
امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: نامه رسمی اینبه رییس دادگستری استان نوشته شد تا طبق مراتب قانونی وی را به صورت رسمی مسلمان اعلام کنند
منبع: ایرنا

رئیس جمهور قرقیزستان از علت مسلمان شدنش گفت

cover.4683.200x200

قرآن کریم بسیاری از نظریه هایی که در زمان های قبل در موردشان جستجو می نمودم، را توضیح داد و به هنگام بازداشت، تمام قرآن کریم را به مدت ۲۵ سال خواندم.

پايگاه خبري فرقه، الماس بیگ اتامبایف (Almazbek Atambayev) رئیس جمهور قرقیزستان در جریان دیدارش با روزنامه‌نگاران در ساحل رود ایسیک، در مورد ماجرای مسلمان شدن خود توضیحاتی داد.

وی به خبرنگاران گفت: یکی از دلایل مسلمان شدن من، احساس تنهایی بوده است، از کسانی که در اطرافم بودند، احساس امنیت نمی کردم و خواندن را خیلی دوست داشتم. در مورد قرآن کریم و انجیل مطالعات زیادی انجام دادم همینطور در باره  کتاب‌هایی در مورد بودیسم هم مطالعه داشتم.

قرآن کریم بسیاری از نظریه هایی که در زمان های قبل در موردشان جستجو می نمودم، را توضیح داد و به هنگام بازداشت، تمام قرآن کریم را به مدت ۲۵ سال خواندم.

به نظر رئیس جمهور قزاقستان :‌ مسلمانان امروزی اسلام را می شناسند ولی متاسفانه آن را با زندگی شان تطبیق نمی دهند و مشکل اساسی آنان نیز همین است. / رهیافته

تشرف یک تبعه کشور هلند به دین مبین اسلام در اهواز

cover.2799.200x200

یک تبعه کشور هلند و تابع مذهب کاتولیک مسیحیت با حضور در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان توسط حجت الاسلام سید محسن شفیعی به دین مبین اسلام و مذهب اثنی عشری تشیع تشرف پیدا کرد.

پايگاه خبري فرقه  به نقل از نهاد نمایندگی رهبرمعظم انقلاب در دانشگاه های خوزستان، آقای ویلیامز فان فخت از اتباع کشور هلند با حضور در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان از سوی حجت الاسلام سید محسن شفیعی به دین مبین اسلام مشرف شد.

براساس این گزارش، آقای ویلیامز فان فخت بر اثر آشنایی با برخی ایرانیان مقیم کشور هلند شناخت نسبی از دین اسلام پیدا می کند و از جمله عوامل تأثیر گذار بر انتخاب دین اسلام را مهربانی، محبت، صمیمیت و سلوک و خون گرمی مردم ایران که در سفری که پیش از این به ایران داشته و با آن مواجه شده، بیان می کند.

بنا بر این گزارش، اساس کلیسای کاتولیک عبارت است از عمومیت، قدمت، الفت و اتحاد؛ کاتولیک ها این جمله را همیشه به خود نسبت می دهند.

روحانیان کاتولیک معتقدند کلیسای آنها نماینده حقیقی کلیسای مسیح است و برای خود تنها اتحاد عقیده و آداب مذهبی و تقدس و روحانیت و قدمت و ولایت را قائل هستند.

حجت الاسلام سید محسن شفیعی گفت: پس از تشریح و تبیین معارف و مبانی شرع مقدس و مذهب اثنی عشری و تأکید بر این که اسلام به انتخاب آگاهانه و از روی شناخت نظر دارد، آقای فان فخت با پذیرش و قبول اعتقادات شیعه، اداء شهادت کرده و وحدانیت الهی، رسالت و خاتمیت پیامبر اسلام و جانشینی امام امیرالمونین(ع) و امامان دوازده گانه تا حضرت حجت اقرار کردند.

بنابراین گزارش، آقای ویلیامز فان فخت پیش از این مسیحی کاتولیک بوده و پس از انتخاب اسلام، نام رضا را برای خود برگزیده است.

گفتنی است، در این آئین با اهداء یک جلد کلام الله مجید همراه با ترجمه انگلیسی از ایشان تقدیر به عمل آمد. / رسا

کشیش آفریقایی مسلمان شد

cover.4664.200x200

کشیش مسیحی بعد از اسلام آوردن، کلیسای خود را به مسجد تغییر داد.

پايگاه خبري فرقه ، آدکانلو آفولابی کشیش 45 ساله، حدود 25 سال پیش به دین مسیحیت روی آورده بود و پنج سال پیش نیز کلیسایی را در یکی از مناطق نیجریه افتتاح کرد.

وی می گوید که در عالم رویا فردی درباره نقص ها و ایرادهای دین مسیحیت به وی توضیح داده است و پس از مطالعه اسلام به این دین  گرایش پیدا کرد.
این کشیش تازه مسلمان درباره عکس العمل های مختلف افراد گفت: همه مرا به راستگویی و اعتماد می شناختند و به تصمیم های من احترام می گذاشتند. بنابراین، اسلام آوردن من برای کسی هشدار دهنده نبود.
نکته جالب توجه این که آفولابی بعد از اسلام آوردن، کلیسای خود را به مسجد تبدیل کرده است و در حال حاضر تعداد زیادی از مسلمانان در آن حضور می یابند.
55 درصد از جمعیت نیجریه مسلمان و 40 درصد مسیحی هستند. / رسا