نجات یافتگان

تازه مسلمان آمریکایی: در اسلام ازدواج وسیله آرامش و شادی در زندگی است

cover.3046.200x200

در اسلام ازدواج وسیله آرامش و شادی در زندگی است. یک زن مسلمان با ازدواج ، نام خانوادگی و دارایی هایش را از دست نمی دهد.

پايگاه خبري فرقه، این تازه مسلمان آمریکایی دلایل خود برای مسلمان شدنش را عنوان کرد و گفت: به عنوان یک زن آمریکایی، انتخاب لباس با روسری مرا از دیگر آمریکایی ها متمایز می کند.بعضی وقت ها در خیابان و یا مغازه از من می پرسند چرا این لباس را انتخاب کردم و منم می گویم مسلمان هستم. اما می دانم سوال واقعی آنها این است که چرا مسلمان شدم. می خواهم آنچه که در تحقیق از دین اسلام یاد گرفتم برایتان بگویم. اول با چند مسلمان آشنا شدم و از آنها سوال هایی پرسیدم. می خواستم ببینم به چه چیزهایی اعتقاد دارند. برایم خیلی جالب بود که این قدر شباهت بین اسلام و مسیحیت وجود دارد.

به خودم گفتم نباید به خاطر کارهای ناپسند چند به ظاهر مسلمان، درباره اسلام این طور قضاوت کرد و برای فهمیدن، باید به خود اسلام نگاه کنم، نه به کار بعضی از مسلمانان، تا حقیقت را پیدا کنم. باید تعصبها را کنارمی گذاشتم و با ذهنی باز مطالعه میکردم. اولین چیزی که مرا متعجب کرد، این بود که مسلمان حضرت مسیح را دوست دارند و به او اعتقاد دارند.

فهمیدم اسلام یعنی آرامش پیدا کردن و اعتقاد به یگانگی خداوند و اطاعت از دستورات او، اسلام می گوید که دین مشابهی توسط پیامبران قبل ارائه شده است. اسلام دین یکتاپرستی است و پرستش خدا را آموزش می دهد و به ما میگوید که خدایی به جز خالق یکتا وجود ندارد و هیچکس شریک او نیست.

سوره نساء آیه ۱۱۶:” خداوند شرک به خود را نمی آمرزد در حالیکه۱گناهان دیگر را بر هر که مشیتش تعلق گیرد می آمرزد و هرکس شریکی برای خدا قائل شود، بی تردید در گمراهی بی پایان افتاده است.”

آیات مشابهی در تورات، سفر خروجی، فصل بیستم، عبارت دو و سه وجود دارد: من پروردگار شما هستم و شما نباید برای من شریک قائل شوید.

در اسلام هدف از زندگی، شناخت خدا و پرستش او ست که شکست یا موفقیت در جهان پس از مرگ وابسته به آن است. سوره ذاریات آیه ۵۶:”جن و انس را نیافریدم مگر برای عبادت کردن .”

سوره ملک آیه ۱و ۲:”بزرگوار است خداوندی که فرمانروایی جهان هستی به دست قدرت اوست و بر همه چیز تواناست. خداوندی که مرگ و زندگی را آفرید تا شما بندگان را بیازماید که کدام نیکوکارتر است و او مقتدر آمرزنده است.”

مسلمان همه چیز را برای خدا می داند. این می تواند انسان را تشویق کند تا نسبت به خود، خانواده، جامعه وتمام جهان احساس مسئولیت کند. اسلام می گوید تمام کودکان، پاک و بدون گناه متولد می شوند (عکس مسیحیت) و فطرت انسان، او را به سوی یکتا پرستی و تشخیص خوب و بد هدایت می کند. قرآن می گوید در ابتدای خلقت، خدا از تمام فرزندان آدم شهادت گرفت.

سوره اعراف آیه ۱۷۲:” آنها را بر خود گواه ساخت. آیا من پروردگار شما نیستم؟ گفتند: آری، گواهی می دهیم تا در روز قیامت نگویید ما از این واقعه غافل بودیم.”

وقتی که انسان به سن بلوغ م یرسد، نسبت به اعمالش مسئول می شود، ام ا مسئوا اعمال دیگران نیست.
سوره الاسراء آیه ۱۵:”هرکس هدایت یابد، برای خود هدایت یافته است و آن کس که گمراه شود به زیان خود گمراه شده است و هیچکس گناه دیگری را به دوش نمی گیرد.”

اسلام به ما می آموزد، اگر چه انسان در طول زندگی اشتباه می کند اما نباید از رحمت خدا مایوس شود.
سوره الزمر آیه ۵۳:” به آن بندگان که در گناه زیلده روی کرده اند بگو از رحمت خدا ناامید نشوید؛ او آمرزنده مهدبان است.”

در اسلام توبه کلید رستگاری است. اسلام به ما.می آموزد وقتی که انسان متوجه اشتباه خود شد باید از آن دوری کند و سعی کند خودش را اصلاح کند. در آن صورت می تواند منتظر قبول رحمت خدا باشد.

سوره آل عمران آیه ۱۳۶و۱۳۵:”نیکان) کسانی هستند که هر گاه مرتکب عمل زشت شوند یا به نفس خود ستم کنند. خدا را به یاد آورند و برای گناهانشان طلب آمرزش کنند و جز خدا هیچ کس نیست که گناهان را بیامرزد و آنها هستند که در انجام کار زشت اصرار نکنند، چرا که به زشتی معصیت آگاهند. آنها هستند که پاداش عملشان، آمرزش پروردگار است و باغ هایی که از زیر درختان آن نهرها جاری می شود و در آن بهشت برای همیشه از نعمتهای الهی بهره مند خواهند بود و پاداش نیکوکاران چقدر نیکو ست.”

اسلام می گوید انسان ها پیش خدا یکسان هستند. بهترین افرد با تقواترین آنهاست.اسلام انسانها را به عدالت، حقوق مساوی، آزادی، حق دفاع از خود و صداقت توصیه می کند و از فریبکاری و رباخواری نهی می کند و انسان را به کار و کوشش فراوان و رقابتی صادقانه تشویق می کند.

در اسلام ازدواج وسیله آرامش و شادی در زندگی است. یک زن مسلمان با ازدواج ، نام خانوادگی و دارایی هایش را از دست نمی دهد.

اسلام به زن هیچ گونه ظلمی نمی کند. قرن ها قبل، زنان مسلمان حقوقی داشتند که زنان غربی، تازه بعضی از آنها را به دست آورده اند. این ها دلایل من برای مسلمان شدن است. / رهیافته

چرا زنان بیشتر از مردان مسلمان می شوند؟

cover.3056.200x200

شاید علت گرایش زنان به اسلام در این باشد که زنان به ارزش جان خود در اسلام پی برده‌اند.

پايگاه خبري فرقه، پایگاه ادیان و مذاهب در یادداشتی نوشت: شاید علت گرایش زنان به اسلام در این باشد که زنان به ارزش جان خود در اسلام پی برده‌اند. طبق کتاب مقدس، گناه توسط زن یعنی حوا وارد جهان شد: «و چون زن دید كه آن درخت برای خوراك نیكوست و به نظر خوش نما و درختی دل‌پذیر و دانش افزا، پس از میوه‌اش گرفته بخورد و به شوهر خود نیز داد و او خورد (پیدایش ۳ : ۶)». اما طبق قرآن کریم، شیطان آدم و حوا را باهم فریب داد و گناه حضرت آدم را به گردن همسرش نمی‌اندازد:‌ «سپس شيطان آن دو را وسوسه كرد، تا آنچه را از اندامشان پنهان بود، آشكار سازد (اعراف: ۲۰)».

طبق کتاب مقدس وقتی زنی پسر بزاید، باید یک هفته عادت ماهیانه بگیرد اما اگر دختر بزاید باید دو هفته ایام عادت نگه دارد: «خداوند موسی‌ را خطاب‌ کرده‌، گفت‌: بنی‌اسرائیل‌ را خطاب‌ کرده‌، بگو چون‌ زنی‌ آبستن‌ شده‌، پسر نرینه‌ای‌ بزاید، آنگاه‌ هفت‌ روز نجس‌ باشد، موافق‌ ایام‌ طَمث حیضش‌ نجس‌ باشد. و اگر دختری‌ بزاید، دو هفته‌ بر حسب‌ مدت‌ طَمث‌ خود نجس‌ باشد(لاویان ۱۲ : ۱-۵)». اما در اسلام تفاوتی در این زمینه بین زن و مرد نیست.

طبق کتاب مقدس، صحبت کردن زنان در کلیسا ممنوع است: «و زنان شما در کلیساها خاموش باشند زیرا که ایشان را حرف زدن جایز نیست بلکه اطاعت نمودن، چنانکه تورات نیز می‌گوید. امّا اگر می‌خواهند چیزی بیاموزند، در خانه از شوهران خود بپرسند، چون زنان را در کلیسا حرف زدن قبیح است (اول قرنتیان ۱۴ : ۳۴-۳۵)». اما طبق قرآن کریم زنان با پیامبر (صلی الله علیه و آله) صحبت می‌کنند: «خداوند سخن زنى را كه درباره شوهرش به تو مراجعه كرده بود و به خداوند شكايت مى‌‏كرد، شنيد (و تقاضاى او را اجابت كرد)؛ خداوند گفتگوى شما را با هم (و اصرار آن زن را درباره حل مشكلش) مى‌‏شنيد؛ و خداوند شنوا و بيناست (مجادله : ۱)». طبق کتاب مقدس، تنها مجوز طلاق، زنا کردن زن است و اگر کسی زن مطلقه را به همسری بگیرد زنا کرده است: «هر کس بغیر علّت زنا، زن خود را از خود جدا کند باعث زنا کردن او می‌باشد، و هر که زن مُطَلَّقه را نکاح کند، زنا کرده باشد (متی ۵ :‌ ۳۲). اما در اسلام چنین حکمی راجع به طلاق و زن مطلّقه نداریم.

طبق کتاب مقدس دختر ارث نمی‌برد مگر اینکه پدر خانواده فرزند پسری نداشته باشد:‌ «بنی‌اسرائیل‌ را خطاب‌ کرده‌، بگو اگر کسی‌ بمیرد و پسری‌ نداشته‌ باشد، ملک‌ او را به‌ دخترش‌ انتقال‌ نمایید (اعداد ۲۷ : ۸). اما طبق قرآن کریم دختر و پسر هر دو ارث می‌برند (نساء: ۱۱). طبق کتاب مقدس تعدد زوجات آزاد است و محدودیتی ندارد. مثلاً حضرت سلیمان دارای هفتصد زن دائم و سیصد متعه بود (اول پادشاهان ۱۱: ۳). در حالی که طبق قرآن کریم در صورتی تعدد زوجات جایز است که شخص مطمئن باشد که عدالت را رعایت می‌کند و به محض خوف از عدم رعایت عدالت، نباید همسر دیگری بگیرد؛‌ و حداکثر شخص می‌تواند ۴ همسر بگیرد (نساء:‌۳).