نجات یافتگان

بانوی تازه مسلمان آرژانتینی: زنان مسلمان ایرانی الگویی برای زنان دنیا

cover.2944.200x200

بانوی تازه مسلمان آرژانتینی در مراسم شیرخوارگان حسینی هیأت پیروان عترت رزمندگان اسلام یزد به زنان یزدی توصیه کرد ماهواره ها را در خانه خاموش کنید زیرا ماهواره یک آزادی دروغین برای زنان و خانواده ها را ترویج می کند که واقعیت ندارد.

پايگاه خبري فرقه، زهرا کاسترو بانوی تازه مسلمان آرژانتینی صبح امروز که به همراه همسر و فرزندان خود، یکی از مدعوین شرکت کننده در مراسم شیرخوارگان حسینی هیأت پیروان عترت یزد در حسینیه بزرگ شارده فاضل یزد بود در سخنانی به آشنایی خود با امام حسین(علیه السلام) و عاشورا اشاره کرد و افزود : با عاشورا و امام حسین (علیه السلام) می توان معنی شهادت را فهمید.

وی گفت : وقتی داستان زنهای رشید کربلا را شنیدم معنای حقیقی صبر و ایثار را فهمیدم و صبر و استقامت و اعتماد به خدا در چهره زنهای کربلا معلوم می شود.

این بانوی تازه مسلمان به حضور خود در ایران اشاره کرد و گفت : انقلاب اسلامی اکنون جهانی شده و این انقلاب از عاشورا الگو گرفته است.

خانم کاسترو در بخشی از سخنانش به ترویج سبک دروغین غربی از طریق ماهواره اشاره کرد و افزود : ماهواره یک آزادی دروغین برای زنان و خانواده ها را ترویج می کند که واقعیت ندارد .

وی، تبلیغات دروغین غرب علیه زنان مسلمان ایرانی را یاداور شد و گفت : همیشه در غرب به ما می گفتند زن های ایرانی تحت ستم هستند و من در این مدت چند ماهه که در ایران هستم می بینم که چگونه ما را گول می زدند .

این بانوی مسلمان آرژانتینی تصریح کرد : خوشا به حال شما زنان ایرانی که می توانید با رعایت حجاب اسلامی و در کمال آزادی زندگی کنید و در هر شهر مساجد و مدارس اسلامی وجود دارد و شما می توانید فرزندان خود را اسلامی تربیت کنید.

*زنان مسلمان ایرانی الگویی برای زنان دنیا

خانم کاسترو با تأکید بر این مطلب که شما زنان مسلمان الگوهایی برای زنان دنیا هستید به زنان یزدی توصیه کرد: به گونه ای فرزندان خود را تربیت کنید که وقتی آقا امام زمان نظاره می کنند لذت ببرند و شما فرزندانی را تربیت می کنید که در آینده سرباز امام زمان(عجل الله تعالی) خواهند بود.

وی با تأکید بر اینکه هم اکنون صدای اسلام در دنیا شنیده می شود افزود : فرزندان خود را همچون فرزندان امام حسین(علیه السلام) برای الگو شدن بشریت تربیت کنید و در خانه های خود یاد اهل بیت را نگهدارید.

این بانوی تازه مسلمان که خود دارای دوفرزند خردسال است به زنان یزدی توصیه کرد: ماهواره ها را در خانه خاموش کنید و نگذارید دشمنان اسلام، آزادی و گنج های خانه شما را بدزدند و فرزندان شما باید سربازی امام زمان را تمرین کنند.

کاسترو به مراسم شیرخوارگان حسینی اشاره کرد و گفت : دیدم که شما بانوان چگونه در این مراسم اشک می ریختید و اینگونه است که جامعه به خدا نزدیک می شود.

گفتنی است : زهرا کاسترو مدت هفت سال است که مسلمان شده و پس از مسلمانی اسم خود را به زهرا تغییر داده است و هم اکنون مدت چهار ماه است که به همراه فرزندان وهمسرآرژانتینی و مسلمان خود در ایران اقامت دارد. / رهیافته

فردیناند لوییس آلسیندور جی.آر، بسکتبالیست مشهور امریکایی که مسلمان شد

cover.3027.200x200

عبدالجبار خود را یک آمریکایی آفریقایی تبار می داند که مسلمان است. وی ایمان به یک هستی برتر و درک خود را از اینکه حضرت محمد(صلی الله علیه واله) پیامبر خدا بوده و اینکه قرآن کریم آخرین وحی خداوند است، اذعان می دارد.

پايگاه خبري فرقه، فردیناند لوییس آلسیندور جی.آر، در ۱۶ آوریل ۱۹۴۷ در منهتن نیویورک به دنیا آمد، وی پس از پذیرفتن دین اسلام، نام خود را به کریم عبدالجبار تغییر داد.

کریم عبدالجبار بسکتبالیست مشهور تیمهای میلواکی باکس و لس آنجلس لیکرز است که هم اکنون از بسکتبال خداحافظی کرده و در پلیس امنیتی آمریکا استخدام شده است.

عبدالجبار اولین بار بواسطه ی حماس عبدالخالص، طبل زن سابق موسیقی جاز و اولین مبلغ مذهب حنفی در شهر واشنگتن، با اسلام آشنا شد. به گواهی خود او، او بگونه ای بار آمده بود که مسئولیت های سنگینی مانند، مربی و معلمی را بپذیرد و با همین روحیه تعالیم عبدالخالص را مو به مو دنبال می کرد. و به همین خاطر ،به زودی آموزه های عبدالخالص او را بواسطه ی مطالعه قرآن کریم و نیز فراگیری عربی به چالش کشید. و در سال ۱۹۷۳ به لیبی و عربستان سعودی مسافرت نمود تا زبان عربی را بهتر آموخته و دین اسلام را در مهد آن بیاموزد.

عبدالجبار خود را یک آمریکایی آفریقایی تبار می داند که مسلمان است. وی ایمان به یک هستی برتر و درک خود را از اینکه حضرت محمد(صلی الله علیه واله) پیامبر خدا بوده و اینکه قرآن کریم آخرین وحی خداوند است، اذعان می دارد.

او همچنین در اعتراض به تحمیل شدن آئین کاتولیک از سوی پدرانش به وی، تاکید می ورزد که بچه های او در انتخاب عقیده ی خود آزاد هستند.

کریم عبدالجبار، به نوبه ی خود، مسئولیت زندگانی نیکو بر پایه ی اسلام را می پذیرد و باور دارد که دین اسلام توانایی برآوردن نیازمندی های قهرمان حرفه ای بودن در آمریکا را داراست. / تازه مسلمان

دو بانوی مسیحی در حرم امام رضا (علیه السلام) مسلمان شدند

cover.3028.200x200

مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با ایام ماه محرم دو بانوی مسیحی از کشورهای سوئد و آلمان در حرم مطهر امام رضا(ع) با ذکر شهادتین به دین اسلام مشرف شدند و در همین مکان قدسی به عقد ازدواج دو جوان مسلمان درآمدند.

پايگاه خبري فرقه، حجت الاسلام ‘علی باقری’ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بانوی سوئدی به نام ‘ماریا ویکروریا جانسون’ طی مراسمی به همت مدیریت امور زائران غیرایرانی، شهادتین گفت و به دین اسلام مشرف شد.

وی گفت: این بانوی سوئدی پس از تشرف به دین اسلام، مذهب تشیع و اسم ‘فاطمه’ را برای خود برگزید.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی افزود: خانم جانسون آشنایی با یک خانواده ایرانی و کامل بودن دین اسلام در مقایسه با سایر ادیان را دلیل اصلی مسلمان شدن خود بیان کرده است.

وی گفت: این بانوی سوئدی ۱۹ ساله به عقد یک جوان ایرانی درآمد و سفر حج را به عنوان مهریه اش در نظر گرفت.

وی در ادامه اظهارداشت: همچنین بانوی دیگری از کشور آلمان در حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) طی مراسمی با ادای شهادتین به دین اسلام مشرف شد.

باقری افزود: خانم ‘کارولین ولزل’ علت گرایش خود به دین مبین اسلام را تحقیق و مطالعه اش در باره قرآن و کتب اسلامی و کامل یافتن دین اسلام برای رسیدن به آرامش و سعادت ابدی بیان کرد.

وی گفت: این بانوی ۲۱ ساله مذهب تشیع را برگزید و او نیز نام فاطمه را بر خود نهاد.

وی افزود: خانم ولزل پس از مسلمان شدن به عقد و ازدواج جوانی مسلمان درآمد و یکی از دلایل تشرف خود به این دین آسمانی را نیز آشنایی با همین جوان مسلمان که ساکن کشور آلمان است عنوان کرد. / رهیافته

فیلم ضد ایرانی دختر مسیحی را مسلمان کرد

cover.3029.200x200

اسلام زیباترین و با ارزش‌ترین دین است شانس با من بود که نور نشانم داده شد. تنها وقتی شما آن را ببینید درک می‌کنید و آن وقت دیگر در مقابله با آن نمی‌ایستید بلکه شما هم از آن بهره می‌برید

پايگاه خبري فرقه ، سایت رهیافته نوشت: من ازشهر کوچکی در انتاریو هستم و درخانواده‌ای مسیحی بزرگ شدم بااین‌که مدام به کلیسا می‌رفتیم و عبادت می‌کردیم اما ابهامات و سوالات زیادی داشتم؛ البته تا آن زمان با هیچ مسلمانی مرتبط نبودم و چیزی از اسلام نمی‌دانستم. شناخت من از اسلام تنها منحصر به چیزهایی بود که در مدرسه شنیدم بودم یک‌سری کلیشه‌ها و تصورات غلطی که به اسلام نسبت داده می‌شد به‌خصوص با دیدن فیلم «بدون دخترم هرگز» این جهل بیشتر شده بود.

معلم من هم برای برطرف کردن ابهامات این فیلم کمکی نکرد حتی بعد از تماشای فیلم « بدون دخترم هرگز» پروژه‌ای به ما داد و خواست تا درباره نهاد خانواده  و اثرات مذهب بر خانواده تحقیق کنیم. به دلیل این‌که درباره اسلام اطلاعات کمی داشتم شروع کردم به مطالعه و جمع‌آوری اطلاعات از اینترنت کردم و این بهترین فرصت بود تا شناختم را درباره دین بالا ببرم. خداوند متعال پس از چهار ماه تحقیق، زیبایی اسلام را نشان من داد و سرانجام در ژانویه سال۲۰۰۲ به لطف خدا مسلمان شدم. درحالی‌که تنها قرار بود یک کار تحقیقاتی انجام بدهم ولی کنجکاوی من باعث گردید تا به طور مداوم درباره اسلام مطالعه و تحقیق کنم. هنگامی که مقاله خودم را نوشتم محتوای آن بیشتر از یک پایان نامه بود و اطلاعات جدیدی درباره اسلام کسب کردم که بسیار هیجان‌زده و خوشحالم کرده بود.

متاسفانه رسانه‌ها درباره اسلام تفسیرات بدی ارائه می‌کنند که در فیلم «بدون دخترم هرگز» وجود داشت ولی معلمم ناخواسته کمک کرد تا بدون توجه به فیلمی که دیدیم درباره اسلام بیشتر بدانم.

چیزی که برایم شگفت‌آور است این است که قرآن با زبان عربی است و هنوز در طول زمان هیچ تغییری نکرده است. دین اسلام چشم‌اندازهای جدیدی از زندگی پیش روی من قرارداد و نگاهم را به زندگی بازترکرد. بخصوص نماز و تمام جنبه‌های آن که نشان از تواضع دربرابرخداست و من معتقدم این همان چیزی بود که من باید طی می‌کردم. مسیر زندگی من با دوستانم فرق کرده است. بااین‌که در مسیحیت از خدا هم گفته می‌شود ولی هیچ وقت به اندازه اسلام خدا را درک نکردم. وقتی با اسلام آشنا شدم و تمام ابهامات و سوالاتی که در ذهن داشتم برطرف گردید.

بعد از تشرف به اسلام و گفتن شهادتین، در دانشگاه گوئلف ثبت نام کردم و سعی کردم تا بیشتر یاد بگیرم. دعا یک تجربه جالب بود که در دانشگاه یاد گرفتم چگونه دعا کنم و این هدیه خداوند به من بود هدیه‌ای که خیلی باارزش است حاضرنیستم این وضعیت را با هیچ چیز دیگری عوض کنم برایم قابل تصور نیست.

مردم همیشه ازمن در مرود اینکه چرا مسلمان شدم سوال می‌کنند. خانواده‌ام از اینکه من مسلمان شده‌ام خوشحال نیستند زیرا فکر می‌کنند من با اسلام آوردن آنها و فرهنگ خودم را رد کرده‌ام، دوستانم هم مرا طرد کرده‌اند. من برای مدت طولانی مثل غریبه‌ها و خارجی‌ها بین آنها بودم اما نمی‌توانستم بفهمم چرا مسلمان شدنم برای آنها سخت و دشواراست. با گذشت زمان تلاش کردم تا حقیقت را به آنها نشان بدهم تا بتوانند اسلام را درک کنند و این برای من بهترین انتخاب بوده است

می‌خواهم به برادران وخواهرانم بگویم که مسلمان شدن شاید در ابتدا ترسناک و بد جلوه کند اما حقیقت چیز دیگری است. حتی این رجعت بسیار باارزش است و من هیچ وقت مانند امروز در زندگی شاد نیستم.

اسلام زیباترین و با ارزش‌ترین دین است شانس با من بود که نور نشانم داده شد. تنها وقتی شما آن را ببینید درک می‌کنید و آن وقت دیگر در مقابله با آن نمی‌ایستید بلکه شما هم از آن بهره می‌برید

شما نمی‌توانید به تنها زندگی کنید هیچ کس تنها نیست زیرا خدا همیشه وجود دارد و او را در زندگی احساس می‌کنید با دعا و خواندن قرآن می‌توانید با خدا ارتباط برقرار کنید و روحیه خود را بالا ببرید  بعد از آن می‌توانید این احساس زیبا را به خانواده و دوستان و اطرافیان‌تان انتقال بدهیم. آنگاه متوجه خواهید شد که اسلام ترسناک نیست فقط زمان می‌برد و طول می‌کشد. باید صبوری کرد.

دلیل تشرف دختر لهستانی به اسلام

cover.3037.200x200

جوانا سوفیا مزوراک، دختر جوان لهستانی طی سفری توریستی به کشور الجزایر، در مسجد ابن بادیس در شهر اقبو در استان بجایه به دین مبین اسلام مشرف شد.

پايگاه خبري فرقه، جوانا سوفیا مزوراک، دختر جوان لهستانی طی سفری توریستی به کشور الجزایر، در مسجد ابن بادیس در شهر اقبو در استان بجایه به دین مبین اسلام مشرف شد.

این دختر جوان ۲۹ ساله که از اسلام و آموزه های آن چیزی نمی‌دانست، با وجود آنکه از طریق یکی از وسایل نوین ارتباطی با یک پسر جوان الجزایری آشنا شده و از وی در مورد این دین مبین و چگونگی زندگی مردم در کشورهای اسلامی پرسیده بود، اما حس کنجکاوی‌اش در نهایت باعث شد که برای پاسخ به پرسش‌هایش راهی الجزایر شود. در همین راستا، جوانا سوفیا مزوراک در مورد سفرش به الجزایر می‌گوید که هنگام حضور در این کشور دریافته که زنان ستون اصلی جامعه هستند و به این نتیجه رسیده که بسیاری از باورهایش در مورد دین مبین اسلام اشتباه بوده و ناشی از تحریف و دروغ پردازی عمدی رسانه های غربی بوده است.

به گفته این دختر جوان لهستانی، وی تنها پس از چند روز اقامت در استان بجایه در شمال الجزایر، تصمیم می‌گیرد به دین مبین اسلام مشرف شود و به همین منظور عازم مسجد ابن بادیس شهر اقبو می‌شود، هنگام ورود به مسجد نیز احساس طمأنینه و آرامشی به وی دست می‌دهد که همانند آن را پیش‌تر تجربه نکرده، جایی که پیش از گفتن شهادتین پیش امام مسجد، گریه می‌کند. جوانا سوفیا مزوراک در مورد قرائت قرآن کریم نیز می‌گوید: «توانستم یک جلد از قرآن کریم ترجمه شده به زبان انگلیسی را به دست آورم و پس از آن در مورد برخی مسائل از قبیل چند همسری در اسلام با امام مسجد ابن بادیس به بحث و گفت و گو  پرداختم که در نهایت توانستم توضیحات زیادی به دست آوردم و این توضیحات شک و تردیدم را از بین برد». / شفقنا