نجات یافتگان

تشرف یک جوان بهایی به اسلام

cover.176.200x200

حجة‌الاسلام احمدی روز گذشته یک جوان بهایی را در دفتر آیت‌الله نوری همدانی به دین مبین اسلام و مکتب اهل بیت مشرف کرد.

پايگاه خبري فرقه ، روز گذشته یک جوان بهایی به نام امین‌الله فرزند حسین که در خانواده‌ای بهایی متولد شد از این فرقه‌ی ضاله جدا شده و به دین مبین اسلام روی آورد.

بر اساس این گزارش چهار‌شنبه دهم تیر ماه جوانی به نام امین الله فرزند حسین که در خانوده‌ای بهایی متولد شد طی تماس با دفتر آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع معظم قم ضمن ابراز انزجار و تنفر از فرقه‌ی ضاله‌ی بهاییت تمایل خود را برای تشرف به دین رحمانی اسلام اعلام کرد.
وی با حضور در دفتر آیت‌الله نوری همدانی به دین مبین اسلام مشرف شده و تصریح کرد: این دین بهترین دین برای جوان در عصر حاضر است.
شایان ذکر است که در ادامه این مراسم کتاب احکام جوانان تألیف آیت‌الله نوری همدانی به دست آیت‌الله سید محمد باقر آیت میردامادی به وی تقدیم شد و این جوان بهایی توسط حجة‌الاسلام سید ناصر احمدی کارشناس دفتر این مرجع تقلید اقرار به شهادتین نبوت و امامت امیر‌المؤمنین کرد.
در ادامه این مراسم معنوی، آیت‌الله آیت میردامادی تاریخچه‌ای از تأسیس و شکل‌گیری فرقه‌ی ضاله‌ی بهائیت را به وسیله‌ی انگلیس شرح داد.
گفتنی است آیت‌آلله آیت میردامادی کتاب تألیفی خود با عنوان "پیدایش بهایت" به این جوان اهدا کرد و همچنین حجة الاسلام احمدی هم به تشریح اقدامات محمد‌علی باب در خصوص ادعای مهدویت و پس از آن نبوت و در آخر هم ادعای خدا بودن پرداخت./ باشگاه خبرنگاران

نقاش مسیحی مسلمان شد+عکس

cover.4416.200x200

نیگوئل سباستین نقاش و هنرمند تبعه کشور پرتغال دیشب با خواندن شهادتین درمسجد حضرت بقیه ا…الاعظم (عج) رشت به دین مبین اسلام گروید.

پايگاه خبري فرقه ، نیگوئل سباستین نقاش و هنرمند تبعه کشور پرتغال شب گذشته با خواندن شهادتین درمسجد حضرت بقیه ا…الاعظم (عج) رشت به دین مبین اسلام گروید.

این تازه مسلمان شده ازطریق یکی از دوستانش با دین مبین اسلام آشنا و پس از  6 ماه تحقیق و مطالعه مسلمان شد.

وی بعد از مسلمان شدن نام مبارک علی را برای خود انتخاب کرد.


در مراسم مسلمان شدن این مرد مسیحی که پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور امام جماعت و نمازگزان مسجد بقیه ا… الاعظم (عج) رشت برگزار شد یک جلد کلام ا… مجید، یک جلد نهج البلاغه و یک تابلو فرش نفیس مزین به آیات قرآن کریم به وی هدیه داده شد./ رهیافته

اریکا از نحوه مسلمان شدندش می گوید

cover.4374.200x200

بعد از کشف و دریافت حقیقت تصمیم گرفتم تا شهادتین را بگویم و مسلمان شوم و به حقیقت برسم یک روز به شوهرم گفتم او هم کمک کرد تا به اسلام بپیوندم و همین آرامش زیادی به من داد.

پايگاه خبري فرقه، اریکای 27 ساله در یک خانواده مسیحی در مکزیک به دنیا آمده است وی اکنون در ایالات متحده آمریکا زندگی می کند.

در ادامه نحوه مسلمان شدن این جوان مسیحی را می خوانید:

حدود سه سال پیش به دعوت دوستم برای بازدید از کلیسایی رفتم آنها فعالیت تبلیغی می‌کردند نظم وانضباط خاصی داشتند و کتاب مقدس را می‌خواندند و عمل می‌کردند ولی من همیشه کتاب مقدس برایم ابهامات زیادی داشت. مثلا در کتاب مقدس و آموزه‌های کشیشان، مسلمانان دشمن عیسی مسیح معرفی شده‌اند و خدا را قبول نداشتند برای همین تصمیم گرفتم تا درباره اسلام بیشتر بدانم

در کمال تعجب فهمیدم  که مسلمانان عیسی مسیح را به عنوان پیامبرخدا قبول و دوست دارند و حتی  در اسلام هم  ارتباط با خداوجود دارد منتهی به زبان عربی همان طور که در زبان‌های دیگربه زبان خودشان با خدا مرتبط هستند

من بعد از تحقیق زیاد دریافتم که عیسی مسیح فرزند خدا نیست بلکه انسانی مانند همه ما انسان‌ها  که به مقام پیامبری رسیده است ومتوجه تناقضات زیادی در مسیحیت و یهودیت درباره حضرت عیسی شدم

برای همین بیبشتر به دنبال حقیقت بودم و تحقیق کردم . مسئله دیگر درباره حضرت محمد(صلوات الله علیه وآله ) بود هرچه بیشتر مطالعه می‌کردم نسبت به اسلام و پیامبر اسلام بیشتر علاقه و کنجکاوی داشتم

بعد از کشف و دریافت حقیقت تصمیم گرفتم تا شهادتین را بگویم و مسلمان شوم و به حقیقت برسم یک روز به شوهرم گفتم او هم کمک کرد تا به اسلام بپیوندم و همین آرامش زیادی به من داد. بعد از آن داشتن ایمان به خدا و به‌خصوص  پوشش حجاب به من آرامش و امنیت داد  زیرا با ایمان به خدا زره امنی برای حفاظت پیدا کردم. خوشحالم که خانواده‌ام این موضوع را پذیرفته‌اند. / رهیافته

ترجمه: معصومه طاهری

جوان تازه مسلمان شده الساوادوری از اقبال کاتولیک‌های آمریکای لاتین به تشیع خبر داد

cover.4231.200x200

یک جوان تازه مسلمان شده الساوادوری گفت: جوانان آمریکای لاتین که عمدتا کاتولیک هستند با مطالعه عمیق اسلام و قرآن گرایش زیادی به مکتب شیعه دارند.

پايگاه خبري فرقه، وی که پس از شیعه‌شدن، نام خود را بلال برگزید، بعدازظهر شنبه در جمع معتکفان مسجد امام حسن عسکری(ع) قم اظهار کرد: کشورهای آمریکای لاتین با مشکلات زیادی همراه بودند و در آنها جنگ‌های زیادی رخ می‌داد. ۵۰۰ سال پیش استعماگران آنجا را فتح و دین مسیحی را بر ما تحمیل کردند.

وی با ابراز تاسف از اینکه مسیحیت کاتولیک از طریق جنگ و قتل و غارت بر مردم آمریکای لاتین تحمیل شده، تصریح کرد: سال‌ها بعد، استعمارگران تمام فرهنگ و تمدن منطقه آمریکای لاتین را نابود و مردم را از خدا و فرهنگ جدا کرده و آنها را به کمونیسم و بی‌خدایی دعوت کردند و آنها را در ظلمت خیلی شدید قرار دادند.

بلال با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، خورشید اسلام در آمریکای لاتین ظاهر شد، تصریح کرد: خیلی از مردم کشورهای لاتین از طریق جهاد حضرت امام خمینی، دین و اسلام واقعی را شناختند.

این جوان تازه مسلمان شده از الساوادور که برای آموزش تبلیغ دین اسلام در قم بسر می‌برد تاکید کرد: در سال ۱۹۸۳ میلادی بذرهای اسلام اهل بیت در آمریکای لاتین به ویژه آرژانتین ریخته شد.

وی ادامه داد: بعد از اینکه برنامه‌های تبلیغی در آمریکای لاتین آغاز شد، کشوری نیست که بدون شیعه و مرکز اسلامی و مرکز اهل بیت و پیامبر اسلام باشد.

وی با بیان اینکه تبلیغاتی که در آمریکای لاتین شد خیلی از جوانان را از تاریکی بیرون آورد، تاکید کرد: در حال حاضر از همه کشورهای آمریکای لاتین طلبه داریم که از این چشمه ناب محمدی(ص) استفاده می‌کنند.

اسلام در قلبم جای گرفت

بلال مطالعه دقیق اسلام و قرآن را عامل مسلمان شدن خود دانست و افزود: خوشحالم از اینکه به خاطر تبلیغاتی که در آمریکای لاتین شد، ما با اسلام آشنا شدیم. خیلی از کتاب‌هایی که ترجمه و چاپ شد باعث شده ما اسلام را قبول کنیم و شیعه شویم.

وی ادامه داد: من، اسلام و قرآن را دقیقا مطالعه کردم و بعد از اینکه اسلام در قلبم جای گرفت این دین الهی را قبول کردم و به یقین رسیدم که مکتب اهل بیت است که انسان را سعادتمند می‌کند.

وی در مورد توجیه خانواده‌اش برای گرویدن به اسلام گفت: قبل از اینکه به خانواده‌ام بگویم اسلام یعنی چه و می‌خواهم مسلمان شوم، سعی کردم به آنها بگویم یک مذهب جهادی و انقلابی وجود دارد که می‌خواهم به شما معرفی کنم و آنها را آماده کردم.

این جوان الساوادوری افزود: الان نه تنها خودم مسلمان هستم خیلی از اقوام هم در حال گرویدن به دین اسلام هستند. دو برادر من مسلمان شدند و یکی از آنها می‌خواهد به قم بیاید و طلبه شود. از بین اقوام هم خیلی‌ها به من گفتند وقتی از قم برگشتم برای آنها از اسلام بگویم که نه تنها مسلمان شوند بلکه به قم بیایند و درس بخوانند.

آل سعود مسلمان نیستند

بلال در پاسخ به سئوال یکی از حاضران که از وی در مورد شرایط اسلام واقعی پرسید اظهار کرد: امروز خیلی از انسان‌ها را می‌بینیم که اسمشان را مسلمان می‌گذارند ولی بویی از اسلام نبرده‌اند.

وی ادامه داد: آیا می‌توان کسی که دیگران را قتل عام می‌کند، مسلمان دانست؟ مسلمان واقعی کسی است که الگویش رفتار پیامبر و امام علی به عنوان قرآن ناطق باشد.

این جوان الساوادوری درباره حمله آل سعود به یمن تاکید کرد: من نمی‌توانم خودم را قانع کنیم که اینها مسلمان هستند. چه جوری می‌شود کسی که خودش را مسلمان بداند ولی این همه مردم را در یمن قتل عام کند. اینها مسلمان نیستند.

بلال افزود: اینها مذاهب ساختگی درست کردند و به اسم اسلام به اسلام ضرر می‌رسانند. متاسفانه مذاهب باطل، خیلی از مردم را جذب کردند، بنابراین مسئولیت ما خیلی مهم است.

وی ادامه داد: ما باید با تمام امکانات، اسلام واقعی را به جهانیان نشان دهیم تا کسانی که راه اسلام را سد کرده‌اند کنار بروند و افرادی که در سراسر جهان به این گروه‌ها پیوستند از آنها جدا شوند.

وی یادآور شد: متاسفانه دین کاتولیک مشکلات زیادی دارد و وقتی به اشکالات جوانان جواب داده نمی‌شود از دین خارج می‌شوند ولی ما از طریق قرآن، خدای واقعی را شناختیم و به جای اینکه خدا را رها کنیم به او نزدیک‌تر می‌شویم.

تفاوت زندگی اسلامی و غیراسلامی

بلال معتقد است که نقطه مهمی که در ذهن و دل وی جرقه ایجاد کرد که به اسلام روی بیاورد انقلاب اسلامی ایران به ویژه حضرت امام بود.

وی از راه اندازی دومین مرکز اسلامی در الساوادور خبر داد و افزود: برنامه‌های زیادی برای گسترش اسلام در الساوادور داریم تا مکتب اهل بیت در این کشور ترویج یابد.

بلال در مورد تفاوت بین زندگی اسلامی و غیراسلامی خودش گفت: من یک زندگی بهم ریخته‌ای داشتم ولی الان یک زندگی با آرامش و با معنویت و منظم دارم. / شفقنا

جوانی که به وسیله فوتبال مسلمان شد

cover.4183.200x200

متیو، جوان ۲۲ ساله، اهل فرانسه است. او در شمال شرقی فرانسه، نزدیک بلژیک به دنیا آمد. در ادامه اسلام آوردن او را دنبال می کنیم که بازی های فوتبال مقدمه آن را تشکیل می دهد!

پايگاه خبري فرقه، متیو،جوانی ۲۲ ساله، اهل فرانسه است. او در شمال شرقی فرانسه، نزدیک بلژیک به دنیا آمد. از وقتی ۱۳ ساله بود به ساحل جنوب غربی مهاجرت کرد و در حال حاضر دانشجوی سال چهارم دانشگاه است. متیو در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه ویکتوریا در ولینگتون تحصیل می کند و دوست دارد تحصیلاتش را در رشته تجارت بین الملل ادامه دهد. او در خانواده ای به دنیا آمده است که  پدرش به خدا ایمان ندارد. مادرش کاتولیک است اما هر روز به کلیسا نمی رود. او معتقد است که خانواده اش هیچ چیزی درباره مذهب به او نیاموخته اند. در ادامه اسلام آوردن او را دنبال می کنیم که بازی های فوتبال مقدمه آن را تشکیل می دهد!

چگونه اسلام را شناختم؟

من در منطقه ای زندگی می کردم که تعداد مهاجران در آن بسیار زیاد بود و دوستان زیادی از کشورهای مراکش، ترکیه، الجزیره و تونس داشتم. ما همه با هم دوست بودیم و من تنها فرانسوی میان آن ها بودم. گروه ما برنامه های مختلفی می گذاشت و هر هفته به ورزش و تفریح می رفتیم.

ما هر هفته به فوتبال بازی می کردیم و همین نقطه آغاز آشنایی من با دین اسلام بود. بعضی مواقع زودتر بازی را تمام و شروع به گپ و گفتگو می کردیم، بحث دین اسلام بسیار بین ما مطرح می شد.

اولین بارهایی که چنین گفتگویی پیش می آمد، من از گروه خارج می شدم، اما کم کم دوستانم از من خواستند که من هم در بحث شرکت کنم و از من دعوت کردند که به مسجد بروم و با آن ها نماز بخوانم و کمی بیشتر با اسلام آشنا شوم. به مسجد رفتم و به آداب و رسوم مسلمانان علاقه مند شدم. بعد از آن تصمیم گرفتم بشتر آنجا بروم و خودم هم نماز بخوانم و در مورد اسلام پرس و جو کنم، اینجا بود که احساس کردم هر روز سوالات بیشتری در ذهنم پیش می آید و هر روز بیشتر درگیر مذهب می شوم.

من به اسلام، علاقه مند شده بودم چون هیچ چیزی راجع به آن نمی دانستم و نشنیده بودم. برایم جالب بود که می دیدم مردم روزه می گیرند و یک ماه هیچ چیز نمی خورند. برایم عجیب بود که چگونه قدرت انجام این کار را دارند. مثلا در ماه رمضان و اعیاد بعد از آن، مثل عید فطر و هر مراسمی شبیه آن بسیار برایم جالب بود. تصمیم گرفتم بیشتر راجع به این مذهب مطالعه کنم.

خانواده و دوستان

تنها ۲۲ سال داشتم و بسیار جوان بودم و تصمیم گرفتم مسلمان شوم. خانواده من با این تغییر اعتقادی و دینی موافقت کردند. آن ها می خواستند من را کمک کنند که به آنچه می خواهم برسم و نمی خواستند جلوی من را بگیرند. هرگز من را از خودشان نراندند.

خانواده من اجازه دادند که آنچه می خواهم را انتخاب کنم. آن ها می خواستند من امنیت داشته باشم و می دانستند که مسجد محلی امن برای من خواهد بود. من هرگز در خیابان نخواهم بود که به کسی توهین کنم، یا دزدی کنم و یا دعوایی کنم. آن ها می دانستند که مسجد مکانی برای رشد من خواهد بود.

پیشنهاد اسلام به من

اسلام بسیار من را کمک کرد. این دین بسیار در مورد نحوه برخورد با دیگران و احترام گذاشتن به آن ها به من آموزش داد، به من آموخت چگونه فکر کنم و در زندگی عمل کنم، همچنین من را تشویق به تحصیل و آموختن کرد. متاسفانه بسیاری از دوستانم که قبل از مسلمان شدن با آن ها ارتباط داشتم نخواستند با من همراه شوند و اسلام بیاورند، بسیاری از آن ها معتاد شدند و یا به شدت الکل استفاده می کردند و قبل از ازدواج وارد رابطه های بسیاری می شدند … اما من خوشحالم که توانستم با اسلام آشنا شوم و از آن در زندگی خود بهره بگیرم.

به نظر من اسلام درمان درد انسان های نیازمند است. حتما داستان بسیاری از انسان ها را شنیده اید که وقتی در زندان هستند اسلام می آورند و تغییر می کنند و تبدیل به انسان های خیلی خوبی می شوند. نمونه دیگر، معتادان به دود و الکل است، زمانی می شود که آن ها واقعا به کمک نیاز دارند و هیچ چیز جز اسلام نمی تواند آن ها را کمک کند، وقتی با اسلام آشنا می شوند، از آن بهره می گیرند و تبدیل به انسان هایی فوق العاده خالص می شوند. اسلام یکی از بهترین درمان ها و خدا بهترین دکتری است که می توانید به او رجوع کنید، اگر خدا را در زندگی بشناسید، خیلی می تواند کمکتان کند.

اسلام و رسانه های جمعی

مردم فرانسه معمولا آن چیزی که در رسانه ها درباره اسلام گفته می شود را می پذیرند زیرا تنها آن چیزی که می شنوند را باور می کنند و برای یافتن حقیقت تلاش و تحقیق نمی کنند. معمولا در رسانه های جمعی این بحث مطرح است که مسلمانان تروریست هستند و چند همسری بین آن ها رایج است و زنان را در رتبه دوم می پندارند درحالی که اسلام دینی فراتر از این حرف هاست.

خوشبختانه، افرادی که کنار من زندگی می کنند، متوجه شده اند که اسلام به این بدی ها نیست. آن ها می بینند که من چگونه فکر می کنم و چگونه زندگی می کنم و تمام تلاشم در خوب بودن است و اسلام هرگز آن دین منفی نیست که آن ها فکر می کردند.

والدین من نیز با من همراهی می کنند، من بحث های زیبایی با آن ها درباره این مسائل کرده ام. آن ها اعتقاد دارند که ایمان آوردن به اسلام نقش بسیار مثبتی در زندگی من داشته است و من بسیار خوش شانس بوده ام که مسلمان شده ام. امیدوارم که بتوانم این ویژگی ها و اطلاعات را به همسر و فرزندانم هم منتقل کنم.

تنها پیامی که برای مردم دارم این است که خودشان به دنبال این دین بروند. قرآن را باز کنند و آن را بخوانند و سعی کنند آن را بیاموزند. در اینترنت راجع به آن جستجو کنند و مطلب بخوانند و سعی کنند، آن را بفهمند، مطمئن باشند راه سعادت را پیش خواهند گرفت.

من خدا رو شکر می کنم و از او تشکر می کنم که این راه را به من نشان داد…./ رهیافته