امام رضا (علیه السلام) و فرقه سیاسی تابنده

cover.3394.200x200

امام رضا (علیه السلام)می فرمایند: هر کس نزد او از صوفیه سخن به میان آید و به زبان و دل انکار ایشان نکند، از ما نیست و هر کس صوفیه را انکار نماید گویا اینکه در راه خدا در حضور رسول خدا (صلی الله علیه وآله) با کفار جهاد کرده است.
پايگاه خبري فرقه، امروزه بعضی از فرقه‌های صوفیه تبدیل به ابزاری برای ضربه زدن به اسلام ناب محمدی شدند و کشورهای غربی از آن‌ها برای پیش برد اهداف استکباری خود استفاده می‌کنند کمتر کسی پیدا می‌شود که پی به چهره حقیقی آن‌ها نبرده باشد و به همین جهت دیگر صوفیان عارف نما قادر به حفظ پوسته صوفیگری خود نیستند، به همین علت بر آن شدیم به مناسبت شهادت امام رضا (علیه السلام) نظر آن امام همام را در این مورد بیان کنیم و به رویکرد فرقه سیاسی تابنده(دراويش گنابادي) در قبال مراسم شهادت آن حضرت بپردازیم.
 
در کتاب منهاج البراعه جلد شش صفحه ۳۰۵ و در کتاب سفینه البحار جلد دوم صفحه ۵۶ آمده است که عده‌ای از صوفیان در خراسان وارد محضر امام رضا (علیه السلام) شدند و بر آن حضرت اعتراض کردند و گفتند امیرالمؤمنین مأمون امامت و ولایت را به تو داد و آن حق کسی است که غذای زبر بخورد و پشم بپوشد و بر خر سوار شود و به عیادت مریض رود ولی شما لباس فاخر پوشیده‌ای؟!. حضرت فرمود: یوسف پیامبربود و قبای دیباج مطلا می‌پوشید و بر مسند آل فرعون تکیه می‌کرد، وای بر شما از امام توقع عدالت و درستی است که راستگو بوده و به عدالت رفتار کند و چون وعده دهد وفا کند، خداوند که لباس و طعام را حرام نکرده است؟! پس حضرت فرمود: قل من حرم زینة الله التی اخرج لعباده و الطیبات من الرزق، بگو چه کسی زینت‌های خدا را که برای بندگان خود آفرید، حرام کرده است و از صرف روزی حلال و پاکیزه منع کرده است.
 
این تنها یکی از احادیثی است که صوفیان عارف نما پا را فرا‌تر از حد خود گذاشتند و بار دیگر اسلام ساختگی خود را مقابل مکتب اهل بیت علیه السلام قرار دادند.
 
در حدیث دیگری در کتاب الاثنی عشریه صفحه۳۲ و کتاب حدیقه الشیعه صفحه ۵۶۳ و سفینه البحار جلد دوم صفحه ۵۷ و شرح نهج البلاغه خویی جلد ششم صفحه ۳۰۴ به سند صحیح از امام رضا (علیه السلام) روایت کرده‌اند که هر کس نزد او از صوفیه سخن به میان آید و به زبان و دل انکار ایشان نکند، از ما نیست و هر کس صوفیه را انکار نماید گویا اینکه در راه خدا در حضور رسول خدا (صلی الله علیه وآله) با کفار جهاد کرده است.
 
در جای دیگر از حضرت رضا (علیه السلام) در مورد حال صوفیه سوال می‌کنند که حضرت در جواب می‌فرمایند: کسی قائل به صوفیه نمی‌شود مگر از روی خدعه و مکر یا جهالت و حماقت ولیکن اگر کسی از روی تقیه خود را صوفی بنامد، تا از شر آنان در امان بماند بر او گناهی نیست به شرط آنکه از عقائد باطلشان چیزی نیاموزد.
 
برای اثبات ادعای فوق کافی است به سیره عملی فرقه سیاسی تابنده در قبال روز شهادت آن حضرت پرداخت تا مشخص شود‌‌ همان گونه که امامان ما قائل به انحرافی بودن سلوک پوشالی آن‌ها هستند آن‌ها هم فقط درحد حرف، خود را پیرو اهلبیت می‌دانند و در عمل هیچ نشانه‌ای از پیروی این گروه از خاندان عصمت و طهارت وجود ندارد.
 
 
بسیاری از هیئات عزاداری شهر و روستاهای مختلف کشور مخصوصا مجاورین این حضرت در استان خراسان رضوی در این ایام عازم مشهد می‌شوند. این در حالیست که فقرای فرقه سیاسی تابنده برای عزاداری شهادت امام رضا (علیه السلام) از شهر بیدختِ شهرستان گناباد واقع در استان خراسان رضوی به تهران سفر می‌کنند.

گفتنی است که اقطاب این فرقه ادعا دارند لقب بیچاره را از امام رضا (علیه السلام) گرفته‌اند و از آن به عنوان مدال افتخار خود استفاده می‌کنند و این در حالیست که در عمل این مدال تقلبی به خاطر ماهیت دروغ آن به دست فراموشی سپرده شده است و دیگر هیچ جایگاهی در این فرقه سیاسی ندارد.

فرقه نيوز

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.