بهائيت و مذاكرات هسته‌ای ۱+۵

cover.3193.200x200

این در حالی است که فرقه بهائیت خود را غیر سیاسی می‌داند و عدم مداخله در سیاست را به عنوان یکی از تعالیم دوازده‌گانه خود معرفی می‌کند و عبدالبهاء نیز ملاک بهائی بودن را عدم مداخله در سیاست می‌داند.

پايگاه خبري فرقه، مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردیبل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با حضور در مجمع عمومی بسیج شهرستان اردبیل که شب گذشته در سالن ولایت اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: «بسیج بزرگداشت همه نیکی‌ها و مجاهدت‌های شهداست.» این نماینده مردم اردبیل در ادامه به مذاکرات هسته‌ای کشورمان اشاره کرد و گفت: «اختلاف‌ها بر سر اعداد، ارقام و حجم غنی‌سازی جدی و محسوس است». وی گفت: «طرف مقابل صراحتاً خواستار به رسمیت شناختن فرقه ضاله بهائیت و محدودیت در سانتریفیوژها بوده و عدول از خطوط قرمز تعیین شده را خواستارند که به هیچ عنوان هم قابل قبول نیست».

این در حالی است که فرقه بهائیت خود را غیر سیاسی می‌داند و عدم مداخله در سیاست را به عنوان یکی از تعالیم دوازده‌گانه خود معرفی می‌کند و عبدالبهاء نیز ملاک بهائی بودن را عدم مداخله در سیاست می‌داند: «میزان بهائی بودن و نبودن این است که هر کس در امور سیاسیه مداخله کند و خارج از وظیفه خویش حرفی زند و یا حرکتی نماید همین برهان کافی است که بهائی نیست. دلیل دیگر نمی‌خواهد».[۱] اگر بهائیت واقعاً یک فرقه سیاسی نیست، چرا با وجود جنایات اسرائیل و هم پیمانانش هیچ قطعنامه‌ای علیه آنان صادر نمی‌شود؛ ولی پیوسته یا از طریق سازمان ملل یا تحریم‌های حقوق بشری یا حتی در گفتگوهایی هسته ای درباره فعالیت گروهک بهائیت، به ایران فشار آورده می‌شود؟ / پایگاه شناخت بهائیت

[1]. مجله: «اخبار امری»، ارگان رسمی بهائیان، ایران، شماره ۵، دی ۱۳۲۵ هـ.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.