پاسخی به غرب نشینان منتسب به فرقه سیاسی تابنده

cover.3051.200x200

اخیرا مصطفی آزمایش فریب خورده سرویس‌های جاسوسی فرانسه و غرب از طریق وب سایت خود مدعی شد ملاسلطان گنابادی و تفسیر بیان السعاده مورد تایید امام خمینی (ره) بوده است.
پايگاه خبري فرقه، اخیرا مصطفی آزمایش فریب خورده سرویس‌های جاسوسی فرانسه و غرب از طریق وب سایت خود مدعی شد ملاسلطان گنابادی و تفسیر بیان السعاده مورد تایید امام خمینی (ره) بوده است.
 
با وجود آنکه محققین و پژوهشگران بخش تصوف بار‌ها به این ادعای واهی پاسخ داده‌اند بر آن شدیم ضمن برگزاری مناظره مستقیم با آقای مصطفی آزمایش برای همیشه به این ادعاهای واهی پایان دهیم.
 
به همین منظور به سراغ حجت الاسلام عبدالرحیم بیرانوند کارشناس و پژوهشگر فرق و ادیان رفتیم.
 
این کارشناس و پژوهشگر در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری فرقه نیوز گفت: اخیرا مطلع شدم که فردِ فریب خورده‌ای به نام آقای مصطفی آزمایش _ پناهندۀ در فرانسه، که به اصطلاح خودش، سخنگوی دراویش گنابادی می‌باشد! _ در سایتی موسوم به دُر تی وی مدعی شده است که بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، نام موئسس این فرقه یعنی سلطان محمد گنابادی را در یکی از دروس تفسیرش به کار برده‌اند، سپس بدون هیچ گونه مقدمه‌ای نتیجه می‌گیرد که این خود دلیلی است بر آنکه حضرت امام (ره) این فرقه را تأیید کرده است.
 
وی ادامه داد: حقیقت مطلب آن است که از مهم‌ترین حربه‌های سران فرقۀ صوفیه برای ادامۀ فعالیت‌های تشکیلاتی خود در کشور و نیز مصون ماندن آنان از هر گونه خطرات احتمالی، نزدیک جلوه دادن تفکرات خویش با تفکرات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) بوده است.
 
وی گفت: دراویش فتنه گر برای آنکه بتوانند به ریسمانِ محکمی چنگ برنند و افکار عمومی جامعه را متوجۀ خود سازند، دست به تحریف آثار حضرت امام خمینی (ره) زده و به هر طریقی که ممکن است سعی می‌کنند که تأییدی از ایشان داشته باشند، حال آنکه آثار حضرت امام (ره) پر است از مخالفت‌های صریح و شفاف بر علیه دراویش دکّان دار.
 
صوفی نهاد دام و سر حقه باز کرد   
بنیاد مکر با فلک حقه باز کرد
حافظ
 
حجت الاسلام بیرانوند ادامه داد: حضرت امام (ره) در آن درس تفسیر، اصلاً اسمی از تفسیر بیان السعادة که منسوب به سلطان محمد گنابادی است نبرده‌اند. همچنین امام (ره) در آن مجلس بنابر سنت تحقیق، نه تنها نام برخی از مفسرین شیعه بلکه اسم تعدادی از مفسران اهل سنت را هم می‌برند که این به معنای تأیید مذهب آنان نیست.
 
وی در ادامه گفت: فردی که حضرت امام در کنار بقیه، نامش را می‌برد کسی است به اسم ملاسلطانعلی نه سلطان محمد! و این در حالی است که هیچگاه دراویش قطب فرقه‌ را با این نام یاد نمی‌کنند. در ضمن حضرت امام (ره) اسمی از کتاب تفسیر ملا سلطانعلی را هم ذکر نفرموده‌اند که حداقل براین اساس بتوان حدس زد که آیا منظور ایشان قطب دارویش بوده است یا خیر. و از همه مهم‌تر آنکه بر روی کتاب تفسیر بیان السعادة، نام مألف: جناب حاج سلطان محمد گنابادی نوشته شده است! بنابراین معلوم نیست که منظور امام از اسم سلطانعلی‌‌ همان قطب دراویش گنابادی بوده باشد.
 
این کارشناس و پژوهشگر در ادامه تصریح کرد: دربارۀ کتاب تفسیر بیان السعادة که توسط انتشارات حقیقت و به اسم سلطان محمد گنابادی چاپ شده و می‌شود، عده‌ای بر این عقیده‌اند که این کتاب تألیف شخص یا اشخاص دیگری است که به اسم او نوشته و چاپ کرده‌اند. البته اینجانب در کتاب «دلایلی بر ردّ ادعا‌ها و بافته‌های تصوف فرقه‌ای» در بخش چهارم، به صورت مفصل دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) را دربارۀ صوفی‌گری توضیح داده و فهرستی را نیز به نقد و نظری دربارۀ نویسندۀ تفسیر بیان السعادة اختصاص داده و برای آن دلایل و اسنادی هم ارائه نموده‌ام که خوانندگان محترم جهت اطلاع بیشتر می‌توانند به آن منبع مراجعه نمایند.
 
وی در ادامه سران این فرقه را به مناظره دعوت کرد و افزود: اینجانب بار‌ها سران فرقۀ ضالّۀ صوفیه را از طرق مختلف دعوت به مناظره نموده‌ام و هربار نیز به بهانه‌ای از قبول مناظره سرباز زده‌اند، این بار نیز از سر تکلیف و جهت تنویر افکار عمومی و نیز اثبات پوچ و بی‌اساس بودن ادعاهای امثال شخص مصطفی آزمایش به خصوص دربارۀ دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) راجع به صوفی‌گری و نیز نقد و نظری درباره نویسندۀ کتاب تفسیر بیان السعادة، رسماً ازطریق پایگاه خبری فرقه نیوز از ایشان دعوت به مناظره می‌نمایم.
 
 
وی در پایان گفت: امیدواریم که آقای آزمایش این بار و برخلاف رویۀ همیشگی اش و به دور از هرگونه دروغ‌پردازی و هتاکی و فحاشی که در وب سایتش موج می‌زند در یک فضای کاملا علمی دعوت اینجانب را پذیرا باشند.
 
 
از صوفی ها صفا ندیدم هرگز    زین طایفه من وفا ندیدم هرگز
زین مدعیان که فاش اناالحق گویند   با خودبینی فنا ندیدم هرگز   

امام خمینی(ره)

 

لازم به ذکر است کم و کیف و چگونگی برگزاری مناظره، با توافق طرفین از طریق پایگاه خبری فرقه نیوز و وب سایت مصطفی آزمایش صورت می پذیرد.

فرقه نيوز

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.