نماینده مسیحیان ارمنی ایران: به چه حقی حکم اعدام رهبر شیعیان یک کشور را صادر می کنند

cover.2753.200x200

 

خانلری گفت: رسانه های که مدام ندای آزادی برای ایران را سر می دهند و خواهان آزادی فتنه گران هستند در این خصوص سکوت اختیار کردند زیرا آنها جیره خوار هستند و عربستان سعودی هم یکی از هم پیمانان مهم غرب در منطقه است.


پايگاه خبري فرقه،
 کارن خانلری نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به حکم اعدام شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ثامن اظهار داشت: مسئله حکم اعدام شیخ نمر بسیار تکان دهنده بود من 3روز پیش این مسئله را از رسانه ها شنیدم که مسئله بسیار عجیبی بود، البته نباید از حکومت سعودی بابت این حکم تعجب کرد زیرا اینها سال هاست که سازمان های افراطی را مورد حمایت قرار می دهند و مهر بر دهان آزادی خواهان می زنند.

وی تصریح کرد: عربستان سعودی خود یک حکومت افراطی دارد این که در روز روشن و در مقابل مدعیان حقوق بشر رهبر شیعیان مملکت خودشان را محکوم به اعدام کنند قابل قبول نیست به چه حقی چنین حکمی صادر می کنند این مسئله برای شخص من بسیار تکان دهنده بود و از شنیدن آن متأثر شدم.

خانلری تاکید کرد: مدعیان حقوق بشر بدانند صدور حکم اعدام برای شیخ نمر هم یک مسئله حقوق بشری است که متاسفانه در مقابل آن سکوت کردند، البته همه می دانند این سکوت دلایل زیادی دارد! روزهایی را هم که این حکم از سوی سعودی ها اعلام شد برنامه ریزی شده بود دقیقا در دوره ای این بزرگوار را دادگاهی کردند که دنیا مشغول به اصطلاح مبارزه با داعش است، اگر این حکم در زمان دیگری اعلام می شد مطمئنا قضیه طوری که خودشان می خواستند تمام نمی شد.

نماینده مسیحیان ارمنی  شمال ایران افزود: دولت های مانند عربستان سعودی چنین رفتارهای ناعادلانه ای را قبلا هم  داشته اند، در زمانی که دنیا سرگرم یک مسئله و بحران منطقه ای است، دادگاه های تشریفاتی را برای آزادی خواهان تشکیل می دهند و به نا حق حکم می دهند و سعی می کنند مخالفین خود را امهای فیزیکی کنند اما این حکم ها نمی توانند راه منادیان آزادی را ببندد، دنیا و افکار آزاده جهان این مسئله را قبول نمی کنند و حتما اعتراضاتی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: رسانه های که مدام ندای آزادی برای ایران را سر می دهند و خواهان آزادی فتنه گران هستند در این خصوص سکوت اختیار کردند زیرا آنها جیره خوار هستند و عربستان سعودی هم یکی از هم پیمانان مهم غرب در منطقه است.

خانلری خاطر نشان کرد: سیاست های غرب در مقابل حقوق بشر یک بام و دو هوا است، کشوری مانند ایران که مهد هم زیستی و زندگی مسالمت آمیز ادیان و اقوام است مورد هجمه حقوق بشری قراری می گیرد و برایش قطعنامه های ناحق صادر می کنند، اما برای کشور ارتجاعی مانند عربستان سعودی و یا در ترکیه  اتفاقاتی مانند اعدام شیخ نمر برای سازمان ملل جزء مصادیق حقوق بشری نیست!

این نماینده مجلس بیان داشت: پشت این اتفاقات منافع اقتصادی مشخصی قرار دارد که دولت های مانند آمریکا و کشورهای مدعی دموکراسی در غرب سکوت می کنند که تازگی هم ندارد، اینها حقوق بشر را در مورد کشورهایی مطرح می کنند که به دنبال استقلال هستند و نمی خواهند دست بیگانگان به کشورشان برسد، در غیر این صورت سکوت می کند مانند سکوت در مقابل اعدام یک آزادی خواه مانند شیخ نمر./ ثام
ن

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.