عرفان‌هان‌های کاذب به دنبال سست کردن عقاید جامعه به ویژه بانوان هستند

cover.2726.200x200

 

دشمنان نظام و دین به انحای گوناگون از جمله شبهه‌افکنی در مسائل دینی و راه‌اندازی موج عرفان‌هان‌های کاذب به دنبال سست کردن عقاید جامعه به ویژه بانوان هستند، که بانوان می‌توانند برای مقابله با این تهدیدهای فرهنگی نقش کلیدی ایفا کنند.


پايگاه خبري فرقه،
 حجت‌الاسلام محمد فتاحی صبح امروز در نخستین نشست هماهنگی آئین‌های دهه اول محرم، اظهار داشت: خواهران مبلغ و خانم جلسه‌ای‌ها در تبلیغ معارف دین مبین اسلام و روشنگری مردم نقش تربیتی بالایی دارند، بنابراین آموزش تخصصی و تعلیم آنها مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه بانوان مبلغ در صورت آموزش دیدن در رفع شبهه‌های دینی و ابهامات مذهبی اقشار مختلف به ویژه جامعه زنان نقش کلیدی ایفا می‌کنند، بیان داشت: با توجه به اینکه مادران به عنوان ستون و تکیه‌گاه خانواده همچنین مورد وثوق فرزندان هستند، با آگاه‌سازی آنها در مسائل دینی و وظایف شرعی می‌توان خانواده‌ها را در مسیر درست قرار داد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی به برگزاری کارگاه‌های آموزشی و جلسات توجیهی ویژه مبلغین و مبلغان تاکید کرد، بیان داشت: برای آشنا کردن بانوان با اصول و فروع دین، نحوه جواب دادن به ابهام‌ها و سوالات بانوان شرکت‌کننده در هیئت‌های مذهبی، ریشه‌کن‌سازی آداب و رسوم غلط می‌توان از ظرفیت خواهران مبلغ و طلبه استفاده کرد.

فتاحی با اظهار به اینکه مسئول امور بانوان هیئت‌های مذهبی با وظایف و مسئولیت‌های خطیر خود باید آشنایی کامل پیدا کنند، ادامه داد: دشمنان نظام و دین به انحای گوناگون از جمله شبهه‌افکنی در مسائل دینی و راه‌اندازی موج عرفان‌هان‌های کاذب به دنبال سست کردن عقاید جامعه به ویژه بانوان هستند، که بانوان می‌توانند برای مقابله با این تهدیدهای فرهنگی نقش کلیدی ایفا کنند.

وی با بیان اینکه در آستانه فرا رسیدن ماه محرم قرار گرفته‌ایم، ‌خاطرنشان کرد: این قبیل روزها از ایام پررونق مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی استان به شمار رفته و هیئت‌های مذهبی برنامه‌های مختلفی را به طور روزانه برگزار می‌کنند، که از این ظرفیت‌ها و مناسبت‌ها حداکثر استفاده را باید کرد.

وی بر ضرورت آشنا کردن مردم با مسائل روز، آگاه‌سازی نسبت به تکالیف دینی و اجتماعی همچنین آشکار کردن توطئه‌های شوم اسلام‌ستیزان را از وظایف اصلی متولیان هیئت‌‍‌های مذهبی برشمرد، بیان داشت: برای اینکه در انجام دادن رسالت‌های سنگین خود توفیق‌های لازم را کسب کنند، خود نیز باید توجیه شوند.

وی بر اهمیت استفاده از وسایل روز و تکنولوژی‌های نوین برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر تاکید کرد و گفت: همان طور که دین‌گریزان و دین‌ستیزان از همه امکانات و ابزارهای در اختیار خود برای بی‌اثر کردن تعالیم اسلام استفاده می‌کنند، ما نیز باید به ابزارهای مدرن تجهیز شویم.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با اظهار به اینکه در سال « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» به رهنمودهای مقام معظم معظم رهبری باید بیشتر از گذشته پرداخته و در راستای عملیاتی کردن منویات ایشان اقدام کنیم، اظهار داشت: در این صورت برای توسعه فرهنگی کشورمان گام‌های بلندی برداشته‌‌ایم. / فارس

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.