فشار صهیونیست ها بر کشیش انگلیسی

cover.2656.200x200

یک تشکل یهودیان انگلیس، ' استفان سایزر' کشیش برجسته کلیسای انگلیکان را پس از شرکت در کنفرانس بین المللی افق نو در تهران، به حمایت از ' یهودی ستیزی' متهم کرد.

پايگاه خبري فرقه، روزنامه 'دیلی تلگراف' روز سه شنبه نوشت، انجمن نمایندگان یهودیان انگلیس از کلیسای این کشور خواسته است در مورد استفان سایزر تحقیق کند.

دیلی تلگراف نوشت: این انجمن گفته است، کلیسای انگلیس بایستی بررسی کند که چرا یکی از اعضای ارشد آن در یک کنفرانس ضد یهودی شرکت کرده است.

به نوشته دیلی تلگراف، استفان سایزر که از مخالفان سیاست های رژیم اسراییل علیه فلسطین به شمار می آید، گفته است به رغم مخالفت جدی با برخی اظهارات صورت گرفته در این کنفرانس، به عنوان ' سفیر دوستی ' در آنجا حضور داشته است.

این کشیش برجسته انگلیسی با رد ادعاهای صورت گرفته درخصوص ضد یهودی بودن کنفرانس افق نو گفت، در کنفرانس یاد شده نظرات ضد صهیونیستی تندی بیان شد و وی نیز درمورد دیدگاه مسیحیت در عصر حاضر سخنانی ایراد کرد.

وی گفت: حضرت مسیح ( ع ) از پیروانش خواسته است که نمایندگان صلح و آشتی باشند و نمایندگانش در سرزمین های خارجی فعالیت کنند.

سایرز افزود: من بدنبال ایجاد پل در چارچوب ایمان به منظور کمک به توسعه روابط برای اقلیت های دینی و بین کشورها هستیم .

دکتر سایزر که در سال 1953 میلادی در انگلستان متولد شده، کشیش، نویسنده ، کارشناس الهیات و مبلغ مسیحی است و در حال حاضر رئیس انجمن بین المللی کتاب مقدس است.

وی مدرک کارشناسی ارشد خود را در سال 1994 میلادی در رشته الهیات از دانشگاه آکسفورد اخذ کرده و مقام روحانی ارشد کلیسای ویرجینیا واتر ساری انگلستان، استاد دانشگاه و از محققین برجسته صهیونیسم مسیحی و مدافع حقوق فلسطینیان است.

کنفرانس بین المللی افق نو؛ در قالب 12 محور و با موضوعاتی چون: تشابهات نازیسم و صهیونیسم، جنایات صهیونیسم در جهان، هالیوود و لابی اسرائیل، نقش صهیونیسم و عربستان سعودی در تفرقه­ افکنی و جنایات گروه­ های تکفیری، حقوق بشر و دمکراسی، سلاح هسته ای، معرفی شهدای مقاومت و شخصیت­ های آزادیخواه جهان، در هفته گذشته در تهران برگزار شد./فرقه نيوز

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.