اختلاف و دو دستگی در میان دراویش/ دستورات از آنطرف مرزها مخابره می شود! + سند

cover.2550.200x200

پس از مخابره خبر نارضایتی قطب از برگزاری نماز سیاسی، فقرای این فرقه در صفحات اجتماعی شروع به تبلیغ برای عدم شرکت دیگر فقرا در این نماز سیاسی کردند.

پايگاه خبري فرقه، روز گذشته سایت مجذوبان نور ( سایت خبری دراویش ) در اقدامی غیر قانونی، دراویش را دعوت به تجمع در قالب برگزاری نماز سیاسی نمود.

به دنبال این فراخوان مریم مشفق وکیل مدافع دراویش در دیداری که روز گذشته با نورعلی تابنده داشته است در مورد برگزاری نماز سیاسی سوال کرد که با ابراز نارضایتی قطب فرقه از برگزاری این نماز سیاسی همراه شد.

پس از مخابره خبر نارضایتی قطب از برگزاری نماز سیاسی فقرای این فرقه، در صفحات اجتماعی شروع به تبلیغ برای عدم شرکت دیگر فقرا در این نماز سیاسی کردند.

alt

لازم به ذکر است نورعلی تابنده در جلسه صبح امروز مخالفت صریح خود را نسبت به عدم برگزاری این نماز اعلام کرد.

در فرقه صوفیه سخن قطب فصل الخطاب است و انجام دستورات قطب برای فقرا واجب عینی است. با این وجود سایت مجذوبان نور که وابستگی آن از گذشته تا به امروز با دراویش مشهود است در اقدامی قابل تامل حرف قطب و بزرگان این فرقه مبنی بر عدم شرکت در نماز سیاسی را نادیده می گیرد.

به دنبال بی اعتنایی سایت مجذوبان نور نسبت به دستور صریح قطب، فقرای این فرقه در شبکه های اجتماعی با این حرکت مجذوبان نور به مخالفت پرداختند.

در ادامه یکی از مطالب انتقادی که یکی از فقرای این فرقه منتشر کرد میخوانیم:

توجه توجه

هو
121
.لطقا تا اخر بخونید.این نقدی درباره بیانیه سایت مجذوبان نور است:
مجذوبان نور :همان طور که در بیانیه اول کمپین نیز اشاره شد، این حرکت به طور خودجوش و برای احقاق حقوق اجتماعی ما پیروان طریقت و عرفان ایجاد شده است و بنابراین نه علت تشکیل، نه خواسته‌ها و برنامه‌ها و نه اهداف آن، به هیچ وجه ارتباطی با مکتب درویشی و به تبع آن بزرگان، مشایخ و مربیان معنونی سلسله شریف نعمت‌اللهی گنابادی نداشته و ندارد. کسی برای انجام وظیفه اجتماعی و احقاق حقوق شخصی‌اش نیاز به اجازه و دستور ندارد. نماز فردا تظاهر دینداری دراویش نیست، بلکه تظاهر همبستگی دراویش است که در حمایت از وکلای زندانی دراویش و تهی بودن وعده های مسئولین است اقامه خواهد شد. بی شک برداشت های متفاوت و اختلاف نظرات شخصی طبیعی است اما انتشار آن با علم به ایجاد اختلاف پسندیده و خالی از سو نیت نیست. سایت مجذوبان نور با تکرار اینکه این یک حرکت جمعی است و با احترام به نظرات مخالفین که نظرات شخصی آنهاست، تا ساعاتی دیگر محل اجتماع فردا را اعلام خواهد کرد. با تشکر

«صفحه فیس بوک سایت مجذوبان نور»
میشه بگین چرا تو بیانیه بالا اول میگه حرکت مربوط به مکتب درویشی و بزرگان نداره اما بعدش میگه واسه همبستگی دروایش است...و حرکت فردا حرکت اجتماعیت و نیاز به اجازه بزرگان نداره.اما از ا سم درویشی و همبستگی با دراویش استفاده میشه....واقعا گیج شدم.سوال که کنیم هم میگن دشمن فقری و میزنن تو دهنمون.با چه زبونی بگم که اگه حرکت اجتماعیه و درویشی نیست چرا اسم درویشی را در بیانیها میزنن.اقا بلفرض بنده دشمن فقر هستم .خو یکی روشنم کنه .اشتباه میکنم.؟؟

سخنی با سردبیر محترم سایت مجذوبان نور...
باعرض ادب خدمت شما به استحضار میرساند که جنابعالی وهمکاران محترم شما فراموش کرده اید که یک طالب پس از عنایت پیرومولای وقت اجازه پیدا ميکند تا نماز به جا بیاورد و نسخه ی طبیب الهی برای هر کس متفاوت است پس لطفا اینقدر به صراحت اعلام نکنید كه برای اقامه نماز نیازی به اجازه ی بزرگان نیست...

alt

هدف از انتشار این پیام آشنایی و روشنگری شما مخاطبین عزیز با این فرقه گمراه است. لذا از انتشار بدون سانسور کلمات به کار برده شده در این پیام عذرخواهی می کنیم.

alt

نمونه ای از مخالفت فقرای این فرقه با نماز سیاسی

با توجه به تحرکات اخیر دراویش و ایجاد دو دستگی در بین بزرگان و فقرای این فرقه و عدم هماهنگی قسمت های مختلف این فرقه با نورعلی تابنده مشخص و واضح است این جریان به صورت از قبل برنامه ریزی شده توسط دشمن و عناصر ضد انقلاب طراحی و پیاده شده است.

پس از مخالفت قطب و اصرار سایت خبری دراویش برای برپایی نماز سیاسی مشخص است که گردانندگان این فرقه از آن طرف مرزها هدایت می شوند.

گفتنی است به دنبال این اختلافات و ناراحتی قطب فرقه از عدم هماهنگی با وی، سایت مجذوبان نور در اطلاعیه ای برپایی نماز سیاسی در تجمع امروز را بالاجبار لغو کرد.

فرقه نيوز

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.