بارداری درنتیجه ادعای ارتباط با روح‌القدس

cover.2290.200x200

کشیش گیلبرت دیا Gilbert Deya، اهل کشور کنیا و ساکن بریتانیا واعظی انجیلی است متهم به جرائمی مانند تجاوز به عنف به دختران و زنان، کودک ربایی و سوءاستفاده از احساسات و عقاید مردم، دروغ‌گویی و فریبکاری، شستشوی مغزی و القاء نادرست و فریبکارانه است. کشیش گیلبرت دیا، به دلیل تجاوز به یک دختر 14 ساله و مطلع شدن خانواده دختر و شکایت پرونده‌اش در بریتانیا مفتوح شد.

پايگاه خبري فرقه، این کشیش انجیلی ادعا داشت با دعا کردن برای زنان نازا آن‌ها را باردار می‌کند. این شایعه بین زنان دارای قابلیت باروی نیز پخش گردید. بسیاری می‌خواستند فرزند مقدس از طریق این کشیش دریافت کنند. فرزندی که فکر می‌کردند خداوند از آسمان برای آن‌ها ارسال می‌نماید، درصورتی‌که آن‌ها یا توسط داروی خواب‌آور یا روشی خاص که برای شستشوی مغزی و القاء ذهنی استفاده می‌شود خود را در اختیار وی قرار می‌دادند و فکر می‌کردند خداوند فرزند مقدسی را از طریق دعا به آن‌ها بخشیده است!
فقط چند فقره از جرائم تجاوز و استفاده از شستشوی مغزی توسط این کشیش اثبات‌شده، درحالی‌که بسیاری از ترس آبرو و ازهم‌پاشیده شدن زندگی زناشویی و یا اجتماعی خود سکوت نمودند.

کشیش گیلبرت دیا برای رفع سوءظن و این‌که فرد پاک و روحانی است تلاش نمود خود را اسقف اعظم کلیساهایش در بریتانیا معرفی نماید. وی نام فرزندانی که در طی 9 سال گذشته به دنیا آمده بودند را فرزندان معجزه نامید. یکی از زنان که مورد بازجویی پلیس قرار گرفت اعلام نمود از طریق کشیش دیا ظرف مدت یک سال صاحب 3 فرزند شده است. دولت بریتانیا برای کشف حقیقت و دست یافتن به مدارک مستدل از مادر و سه فرزندش آزمون دی.ان.ای گرفت. دی. ان.ای هیچ‌کدام از فرزندان مشابهتی به مادر این سه کودک نداشت. شواهد و بررسی‌های پلیس انگلیس نشان داد نوزادان در درمانگاه‌های مخفی نایروبی، پایتخت کنیا، متولد شدند.

گیلبرت دیا چند هیئت میسیونری تبشیری دارد. وی همچنین دارای شبکه رادیو و تلویزیونی برای اروپا، آمریکا و آفریقا است. وی سالانه درآمد هنگفتی در حدود 1.5 میلیون پوند از راه تشکیلات خیریه خود به جیب می‌زند و مدعی است 35000 پیرو در اروپا و آفریقا دارد. اکثر موسسه‌ها و انجمن‌های خیریه و کلیساهای متعددش در شهرهای منچستر، لیورپول، بیرمنگام، لستر و لندن فعالیت دارند.

گیلبرت دیا معتقد به آموزه تولد دوباره بوده و معتقد است به زبان‌ها تکلم می‌کند وی ادعا دارد همه‌چیز را روح‌القدس به وی می‌آموزد. قربانیان بر این باور رسیده بودند چون گیلبرت دیا مرد خدا است زمانی که دعا می‌کند هر چه بخواهد به او بخشیده می‌شود برخی نیز او را دارای قدرت سحر و جادوی آفریقایی برای باروری می‌دانستند که قادر خواهد شد چیزهای ممنوع را به دست آورد.

دولت انگلستان به جهت حمایت از گروه‌های تبشیری به مدت چهار سال در برابر درخواست استرداد گیلبرت دیا توسط دولت کنیا برای رسیدگی به اتهام کودک ربایی مقاومت کرده بود اما وزیر کشور بریتانیا، نهایتاً تصمیم گرفت در برابر فشارها تسلیم‌شده و وی به کنیا برگردانده شود. دولت کنیا می‌گوید آقای دیا پنج کودک را در فاصله سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ ربوده است. همسر اسقف گیلبرت دیا نیز در کنیا به جرم دست داشتن در کودک ربایی بازداشت و به پنج سال زندان محکوم شد.


نگرانی‌ها درباره عملکرد آقای دیا در سال ۲۰۰۴ در بریتانیا رسانه‌ای شد. آقای دیا به زنان نازا یا یائسه‌ای که به کلیسای او در جنوب لندن می‌رفتند، وعده می‌داد به طرز معجزه‌آسایی صاحب فرزند خواهند شد! اما در این موارد هم نوزادان در درمانگاه‌های مخفی نایروبی، پایتخت کنیا، متولد می‌شدند. دیوید لامی، نماینده محله تاتنهام لندن در مجلس بریتانیا، می‌گوید یک زن و شوهر در حوزه انتخاباتی‌اش پس از آشنایی با آقای دیا به آفریقا رفتند و با بچه‌ای برگشتند، ولی آزمایش دی.‌ان.ای نشان می‌دهد این بچه متعلق به آن‌ها نیست.

آقای لامی می‌گوید: «آنچه پیش‌آمده قاچاق کودک است که فقط به افراد حوزه انتخاباتی من محدود نمی‌شد، بلکه شامل چندین زن است که به کنیا رفته و پس از بازگشت به کشورمان تصور می‌کردند بچه‌ها مال خودشان است، ولی چنین نبود.» هنگامی‌که در مصاحبه‌ای از وی سؤال شد چرا دی.ان.ای بچه‌ها با پدر و مادرشان تفاوت دارد، وی گفت: «بچه‌هایی که در کلیسای ما معجزه‌آسا به دنیا می‌آیند، فراتر از تخیل بشری هستند. این چیزی نیست که من بگویم می‌توانم علتش را توضیح دهم. این بچه‌ها متعلق به خداوند هستند و انسان نمی‌تواند کار خدا را توضیح دهد!» / دیده بان

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.