گردهمایی مشترک علمای مسیحی و مسلمان فیلیپین برای محکومیت اقدامات داعش

cover.2107.200x200

ˈکارلوس ریسˈ دبیر اجرایی مرکز گفتگوی ادیان کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین روز پنجشنبه تخریب اماکن مقدس مسلمانان و مسیحیان توسط گروه تروریستی و تکفیری داعش در عراق را ˈغیرمنطقی، غیرقابل درک و موجب نگرانیˈ دانست.

به گزارش پايگاه خبري فرقه، این پدر روحانی در دیدار با ˈسیداحمد موسویˈ سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در مانیل، گفت که گروه تروریستی داعش اقدامات فجیح و وحشیانه ای علیه شهروندان در عراق انجام داده و ما عمیقا نگران وضع مردم آن نقاط و اقلیت مسیحی هستیم.

گروه تروریستی داعش با حمله به مناطق شمالی عراق هزاران نفر از مسیحیان و ایزدی های این منطقه را آواره کرد .

دبیر اجرایی مرکز گفتگوی ادیان کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین همچنین اعلام کرد گردهمایی مشترک علمای مسیحی و مسلمان در این کشور برای محکومیت این اقدامات گروه تروریستی داعش برگزار می شود.

وی در ادامه به جنایات صهیونیست ها در حمله به زنان و کودکان فلسطینی در غزه اشاره کرد و گفت: این بحران باید پایان یابد و آنچه امروز در جهان می گذرد بسیار خطرناک تر از زمان جنگ سرد میان آمریکا و شوروی است.

این پدر روحانی فیلیپینی گفت: امروز امکانات، سلاح و قدرت در دست کسانی قرار گرفته که بسیار غیرمسوولانه عمل می کنند و ما نگران بازگشت آن دسته از فیلیپینی هایی هستیم که در کنار تروریست ها در عراق یا سوریه جنگیده اند.

به گفته وی، این افراد خود می توانند عامل اقدامات تروریستی در فیلیپین شوند و این نگرانی در دیگر کشورها نیز وجود دارد.

سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین نیز در این دیدار خواستارگسترش همکاری با کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین شد و از دعوت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از کاردینال ˈتاگلهˈ رهبر کاتولیک های فیلیپین برای سفر به ایران خبر داد.

وی همچنین در خصوص فعالیت گروه تروریستی داعش در عراق و تخریب اماکن مذهبی توسط این گروه تکفیری، گفت: این گروه تروریستی براساس دیدگاه های افراطی عده ای بدنبال واردآوردن خدشه به چهره اسلام هستند، در حالی که آیات قرآن کریم بر تعامل و دوستی با اهل کتاب تاکید کرده است.

موسوی خطاب به دبیر اجرایی مرکز گفتگوی ادیان کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین گفت: اقدامات تروریست های تکفیری داعش ضدانسانی است و ارتباطی به دین و دیانت ندارد و جهان نیز در انتظار محکومیت اقدامات ضدبشری این گروه شرور و تروریستی توسط کلیساها است. / شفقنا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.