رییس انجمن آشوریان ارومیه: اقلیت ها دارای حقوق مساوی با یک شهروند ایرانی هستند

cover.2033.200x200

رییس انجمن آشوریان ارومیه گفت: تمامی اقلیت های مذهبی مقیم ایران همانند یک شهروند ایرانی از حقوق مساوی و برابر برخوردار هستند.

پايگاه خبري فرقه، استانلی سیمونز روز یکشنبه با تشریح برنامه های مسابقات در حال برگزاری جام تموز و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال نیز همچون 13 دوره گذشته شاهد برگزاری هرچه باشکوه این جام بین المللی هستیم و تمام تلاش خود را به کار بسته ایم که با بهره گیری از تجربیات افراد کاردان و مجرب در حوزه مهمانداری و ورزشی بهترین مسابقات را در جام چهاردهم برپا کنیم.

وی اظهار کرد: این مسابقات در طی یک هفته برگزار می شود و به دلیل برنامه ریزی دقیق و اصولی که داشته ایم شاهد هیچگونه مشکل خاصی نبوده ایم.

سیمونز ادامه داد: ماه تموز ماه چهارم آشوریان همواره به نام ماه برکت و برداشت محصول شناخته شده است و برگزاری جشن تموز و در کنار آن جام ورزشی به عنوان نماد و سمبل صلح و دوستی و شکرگزاری در بین آشوریان جهان پایدار و ماندگار شده است.

وی افزود: هدف اصلی آشوریان حاضر در این جام این است که دنیا و به خصوص سازمان بین المللی حقوق بشر بداند و ببیند که اقلیت های مذهبی در ایران دارای حقوق مساوی و برابر یک شهروند ایرانی را دارا هستند.

وی افزود: جام تموز نیز نشانگر ایجاد اتحاد و برابری بین تمامی آشوریان جهان است که هر ساله با حضور صدها آشوری از کشورهای جهان با شکوه خاصی با حمایت وزارت ورزش و جوانان و مسئولان استانی در ارومیه برگزار می شود.

چهاردهمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی آشوریان جام تموز در شش رشته والیبال، بسکتبال، فوتبال، تنیس روی میز، شطرنج و تنیس خاکی از عصر روز دوشنبه /13 مرداد ماه/ آغاز شده و به مدت هفت روز پی گیری می شود.

در این جشنواره 275 ورزشکار خارجی و داخلی از کشورهای عراق، گرجستان، ارمنستان، روسیه، دانمارک و شهرهای ارومیه، تهران، اهواز و پردیس کرج در باشگاه انجمن آشوریان ارومیه با هم به رقابت می پردازند. / ایرنا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.