کالبد شکافی فرقه ها

فرقه چگونه شکل می گیرد؟

فرقه، گروه یا دسته‎ای مجزا از مردم است که حول محور موضوعات مختلف گرد هم آمده‎اند. شکل‎گیری فرقه‎ها بر محورهای مختلفی مثل موضوعات سیاسی هم‎چون فراماسونری، اقتصادی از جمله شرکت‎های...

آسیب ها

آنچه در زیر خدمتتان ارائه می گردد بخش هایی از معایب و آسیب های فرقه ها و مصادیق آن در مورد فرقه بهائیت است.  معایب و آسیب های فرقه ها: - ایجاد صدمات...

بررسی نمادهها

prev
next

حمایت بی بی سی بهائی از آل سعود وهابی

News image

شبکه بهائی بی بی سی فارسی در ادامه روند همکاری خود با رژیم آل سعود، این بار در نقش وکیل مدافع این رژیم ظاهر شده و به تبرئه مقامات سعودی از ظ...

سه شنبه, 19 ژانویه 2016

ادامه مطلب

اختلاف بین قطب و بزرگان فرقه صوفیه تشدید شد

News image

پس آن که یکی از اعضای فرقه دراویش در نامه ای نظرات شیخ مطرح فرقه را به نورعلی تابنده اطلاع داد، وی در اظهار نظری تامل برانگیز ضمن محدود کردن ...

سه شنبه, 19 ژانویه 2016

ادامه مطلب

یک زن بهائی سردبیر جدید شبکه بی بی سی

News image

رزیتا لطفی نیز مانند دیگر مدیران ارشد و کارکنان بی‌بی‌سی فارسی از اعضای فرقه بهائیت است و از این نظر یکی از شاخصه‌های اصلی برای ارتقاء رتبه در این شبکه را دار...

سه شنبه, 19 ژانویه 2016

ادامه مطلب

چرا فرقه صوفیه در فتنه 88 از کروبی حمایت کرد؟

News image

فرقه سیاسی صوفیه با توجه به سیاست درباری خود بر این باورند که باید از افرادی حمایت کنند که منافع شخصی آنها تامین شود خواه این فرد مسلمان باشد خواه غیرم...

دوشنبه, 11 ژانویه 2016

ادامه مطلب

چرا فرقه صوفیه نام خانقاه را به حسینیه تغییر داد؟

News image

از آنجا که صوفیان عارف نما پس از انقلاب اسلامی ایران با بصیرت دینی عموم مردم مواجه شدند برای توجیه مکان عبادت خود و چرایی جدا شدن فقرا از مساجد که ط...

دوشنبه, 11 ژانویه 2016

ادامه مطلب

برگزاری مراسم غیر اخلاقی توسط بهائیان در شب شهادت امام حسن ع

News image

  به گزارش پایگاه خبری فرقه به نقل از ادیان نیوز، شامگاه 28 آذر ماه مصادف با شب شهادت تعدادی از عناصر بهائی در شهرستان مرودشت اقدام به برگزاری مراسم عیش و ...

پنجشنبه, 24 دسامبر 2015

ادامه مطلب

علاوه بر همسر و پسر رهبر شیعیان نیجریه بیش از ۳۰۰ شیعه هم شه

News image

  یک پایگاه خبری نیجریایی خبر داد که در درگیری و یورش ارتش این کشور به منزل «شیخ زکزاکی» رهبر شیعیان،‌ علاوه بر همسر و پسر او بیش از ۳۰۰ تن از...

سه شنبه, 15 دسامبر 2015

ادامه مطلب

رهبر ارامنه جهان: گروه‌های افراطی در حال جنگ با خداوند هستند

News image

  رهبر مذهبی ارامنه در دیدار با رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: جامعه ارامنه ایران از آزادی کافی برخوردارند. وی در بخش دیگری از این دیدار اظهار داشت: متاسفانه گر...

سه شنبه, 15 دسامبر 2015

ادامه مطلب

جواب مقام معظم رهبری‌ به نامه يك جوان مسیحی

News image

  من می‌دانم و داستان‌هایی از شما شنیده‌ام که چقدر شما بد هستید؛ اما من این‌طور از شما انتظار ندارم و همیشه نوعی بزرگ شده‌ام که به اعتقادات مذهبی دیگران احترام بگ...

سه شنبه, 15 دسامبر 2015

ادامه مطلب

کشیش انگلیسی: جوانان مسیحی پیام رهبر ایران را منتقل کنند

News image

  'فرانک جولیان گِلی' کشیش و متفکر مسیحی انگلیسی ضمن پراهمیت خواندن دومین نامه رهبر معظم انقلاب به عموم جوانان در کشورهای غربی خاطرنشان ساخت که جوانان فعال مسیحی باید پیام ره...

سه شنبه, 15 دسامبر 2015

ادامه مطلب

ساینتولوژی چیست؟ مذهب و فرقه است یا یک روش درمان؟

cover.3736.200x200

پایگاه خبری فرقه، ساینتولوژی «Scientology » را بیش از آن که خودش یک مذهب یا فرقه باشد، دوست دارند به صورت یک مذهب و فرقه جدید معرفی کنند و با مخالفت‌ها و موافقت‌ها بازارش را گرم کنند تا کسانی که از یک سو به فرقه‌های مطرح مانند بودیسم، نهیلیسم، هویسم، متالیسم و ... گرایشی ندارند و از سوی دیگر احساس خلاء معنوی می‌کنند، به جای خداگرایی و دین گرایی، به سوی ساینتولوژی «Scientology » جذب شوند.

کارخانجات فرقه سازی و امام سازی غرب (فراماسون و شیطان‌پرستی)، تنها کارخانجاتی است که نه تنها تولیدشان دچار رکود نشده، بلکه شبانه روز و با شدت تمام کار می‌کنند و هر لحظه برای هر قشر، عصر و نسلی، امام (رهبر، الگو، پیشوا) و فرقه‌ای ساخته و به بازار عرضه می‌کنند.

الف - ساینیولوژی حرف جدیدی ندارد، بلکه از هر فرقه‌ای حرفی گرفته است. مدعی است که ارواح انسان جاودانه است، از قوه های و استعدادهای بی‌کرانی برخوردار است، اما به دلیل قطع اتصال با اصل خود، ماهیت اصلی خود را نیز فراموش کرده و به همین دلیل دچار ضعف و فنا گردیده است.

اصل این سخن‌ها نه غلط است و نه جدید. اما مهم این است که انسان بداند که کیست؟ اصل انسان روح اوست یا جسم او؟ و آن اصلی که از او بریده و این بریدگی سبب فنای او شده کیست؟ و چگونه باید به خود برگردد و با آن اصل مرتبط شود؟

خداوند متعال در کلام وحی (به تمامی انبیا) انسان را خلیفة الله و دارای قدرت بر شمرده و به فناناپذیری روح و زندگی پس از مرگ نیز تصریح نموده است و در یک آیه بسیار کوتاه، اما ژرف و گوهربار بیان می‌نماید که «اصل» همان حقیقت هستی، یعنی الله جل جلاله است. انسان نیز با هدفی که بدو دل بسته و به سویش رهسپار است تعریف می‌گردد. اگر به سوی کمال رفت، اگر به سوی حقیقت هستی رفت، اگر به سوی الله جل جلاله رهسپار شد، انسان است، اما اگر او را فراموش کرد، خودش را (انسانیت را) فراموش می‌کند، از پوسته خود خارج (فاسق) می‌شود و در مقام حیوان و بلکه پست‌تر (کالانعام بلهم اضل) قرار می‌گیرد و در این زندگی حیوانی نیز گاهی ابزار تولید است، گاهی ابزار قدرت، گاهی ابزار ارضای شهوت ... و خلاصه حیوان و ابزار است و نه انسان.

«وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنسَاهُمْ أَنفُسَهُمْ أُوْلَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ» (الحشر، 19)

ترجمه: و چون كسانى مباشيد كه خدا را فراموش كردند و او [نيز] آنان را دچار خود فراموشى كرد آنان همان نافرمانانند. (از پوسته خود خارج شده و فاسقانند).

ب – همان طور که بیان شد، ساینتولوژی «Scientology » نیز مانند بهایئتی که برای ایران و سایر بلاد اسلامی ساخته بودند، از ساخته‌های فراماسون است و به همین دلیل پس از تبدیلش به یک فرقه یا مذهب، مرکزش را نیز در اسرائیل – تل آویو قرار دادند. سپس برخی از کشورها آنها را به عنوان یک فرقه مذهبی به رسمیت شناختند [مانند: آفریقای جنوبی، استرالیا، ایالات متحده آمریکا، هندوستان، مکزیک، نیوزیلند، پرتغال، سوئیس، تایوان، تانزانیا، ونزوئلا، زیمبابوه]، و برخی از کشورهای دیگر مانند آلمان، فرانسه و سوئد نیز به عنوان یک مذهب یا فرقه مذهبی به رسمیت نشناخته‌اند.

ج – در خصوص «چه باید کردها» جهت بازگشت به خویشن، یافتن اصل خویش و اتصال با او نیز حرف جدیدی نزده‌اند، بلکه گفته‌ها را جمع آوری کرده و تکرار کرده‌اند. مثل این که انسان باید گذشته خود و گذرهای تلخ زندگی‌اش را مرور کند تا به ریشه‌های مفارقتش از اصل پی‌ببرد و سپس با موسیقی درمانی و ...، روان خود را آرام کند. [چرا که اعتقاد مورد ترویج آنها نیز همان ماده‌گرایی متداول است و منظورشان از روح و روان نیز همان روان مادی است که در روانشاسی و ... مورد شناخت، آزمایش و مداوا قرار می‌گیرد].

دقت شود که بازگشت به گذشته تلخ و یافتن علل گسست از اصل، همان اصل «توبه و استغفار» است که فطری بوده و میل باطنی است. توبه یعنی بازگشت و استغفار نیز یعنی طلب پوشش دادن به آن خطا. منتهی ساینتولوژی «Scientology » همین سخن را در غالب بدن و مادی به عنوان حرف جدید طرح می‌کند، تا مانع از گرایش به معنویت شود.

دقت کنید که در عقیده شیطان پرستی فراماسون، اصل بر شناختن قدرت‌های مادی نهفته در «بدن» انسان است که با ریاضت، جادوگری و ... قابل بازیافت می‌باشد.

 

ساینتولوژی «Scientology » نیز همین سخن را به لفظ دیگری می‌گوید و به دنبال قدرت‌های نهفته در بدن مادی است، چنان چه «Science » نیز به معنای «علم تجربی» است که هیچ یک از مصادیق ماوراء الطبیعه، مانند خدا، روح، ملک، قیامت و ... را شامل نمی‌گردد و فقط به بدن، عناصر و حیات مادی توجه دارد.

پس، ساینتولوژی «Scientology » چیزی جز یک جریان «فرقه‌ای – سیاسی» که فراماسون انگلیس ساخته، اما از اسرائیل هدایت می‌گردد، نمی‌باشد. چنان چه در لوگویش نیز دو مثلث ماسونی و صهیونیستی را به کار برده است.

اساس فرقه:

تعالیم ساینتولوژی در مدت 34 سال توسط هابارد پی‌‌ریزی شد که از سال 1952 تا مرگش در ژانویه 1986 ادامه داشت. این فرقه ابتدا سکولار بود اما هابارد در سال 1953 فعالیت‌های مربوطه آن را به شکل مذهب آغاز کرد و در سال 1960 آن را با این مضمون بازتعریف نمود: مذهبی با اصول خاص خود. به نظر می‌رسد این طرز تفکر تکرار مفاهیمی بود که هابارد آن را دیانتیکس (Dianetics) می‌نامید و در کتاب ;دیانتیکس: دانش مدرن سلامت روان ; (Dianetics: The Modern Science of Mental Health) به تعریف آن پرداخت. هابارد در سال 1945 بارها با نظام فراماسونی اردو تمپلی ارینتیس (Ordo Templi Orientis) که آلیستر کرولی بنیان‌گذارش بود ارتباط داشت. هابارد کرولی را ;بهترین دوست ; خود می‌خواند. او تصدیق می‌کند که فرقه‌ی دست سازش تحت تاثیر منابع مختلف بوده از جمله: داستان‌های علمی تخیلی، عقاید هندوی کارما و فرضیه‌های روانشناسی زیگموند فروید، کارل یونگ و ویلیام سرجنت. به گفته‌ی دیوید بروملی، از دانشگاه ویرجینیا که خود یک ساینتولژیست است، این فرقه شبیه روانشناسی فروید و مشتق از بودائیسم، هندوئیسم و ناستیسیسم (gnosticism) که از انشعابات بدعت گذار مسیحیت است می‌باشد.

تعریف:

واژه ساینتولوژی از کلمه لاتین scio به معنی دانش و کلمه یونانی logos به معنی مطالعه مشتق می‌شود. درنتیجه ساینتولوجی یعنی ;مطالعه دانش یا ; دانش چگونه دانستن. این کلمه پیش از آنکه توسط هابار به کار گرفته شود وجود داشته است.

عقاید:

ساینتولوجی خود را اینگونه تعریف می‌کند: مطالعه‌ و بکارگیری روح در ارتباط با خودش، دیگران و کل حیات.

بر اساس ادعای کلیسای مربوطه، هدف نهایی بازگرداندن شخص (که تتان Thetan نامیده می‌شود) به وضعیت آزادی کاملش، و در نتیجه تسلط او بر ماده، انرژی، فضا، زمان، افکار، اشکال و زندگی است.

معتقدان به ساینتولوژی ادعا می‌کنند این طرز تفکر ارائه دهنده‌ی روش‌های ;دقیق ; مشاوره روحی برای کمک به مردم است تا در زمینه طبیعت غیرمادی خود به هوشیاری برسند.

هم‌اکنون کلیسای ساینتولوجی مراسم ازدواج، تولد و مرگ را برای اعضا اجرا می‌کند. اغلب آداب و مراسم این فرقه توسط هابارد ایجاد شده و در کتابش با عنوان: تشریفات کلیسای ساینتولوجی  (Ceremonies of the Church of Scientology) نوشته شده است. این کلیسا ادعا می‌‌کند 10 میلیون عضو دارد و از شبکه پیچیده سازمان‌ها و کلیسا‌ها برخوردار است که همگی به ترویج آن می‌پردازند.

کلیسای ساینتولوژی دائما هنرپیشگان و افراد معروف، بخصوص بازیگران هالیوود را جذب کرده است. در میان چهره‌های معروف کسانی چون جان تراولتا، کاترین بل، تام کروز، جانسون لی و همچنین جیمز پکر که ثروتمندترین مرد استرالیا است به چشم می‌خورند. در این میان اشخاص معروف طبیعتا مورد توجه بیشتر فرقه قرار می‌گیرند چون می‌توانند به گسترش آن کمک کنند.

اما فرقه مذکور بحث‌های بسیاری در مجامع مختلف برانگیخته است. چنانکه شبکه بی بی سی در اول ماه ژوئن امسال گزارشی با این عنوان ;هراس مقامات انگلیس از کلیسای 'اهریمنی' منتشر کرد. در این گزارش آمده بود ;با وجود لیست بلند نام‌های مشهور در میان پیروان ساینتولوژی و تایید اعضای سابق، اخبار این فرقه در میان تیترهای روز به ندرت محو می‌شود.

بی بی سی در این خبر گزارش وزارت بهداشت انگلیس را مطرح کرد که آن را ;اهریمن شایان توجه  نامیده بود. بر اساس آن گزارش اعمال کلیسا باعث ناهنجاری‌های خانوادگی و گسستگی ازدواج‌ها می‌شود. همچنین اعضایی که در انجام وظیفه کاهلی کنند مورد مجازات‌های خشن و وحشیانه قرار می‌گیرند.

جای دیگری در این گزارش آمده کلیسا ;سازمانی برای کسب پول و احتمالا قدرت است ;، این کلیسا جوانان را از خانواده‌شان مهجور کرد و با ادعاهایش مبنی بر معالجه بیماری‌های جسمی و روحی درآمدهای کلانی به دست آورد.

با بررسی بحث طاهری با عنوان سایمنتولوژی و تشابهاتش با ساینتولوژی میتوانید به کپی برداری طاهری از این تفکر پی ببرید,حتی اسامی دو روش کاملا مشابه است.فرقه نیوز

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.

باور های باورنکردنی

تحشیه ای بر قانون جذب

• قانون جذب: - راندابرن: عمل تجسم تو را به هرچه بخواهی متصل می کند. تجسم خواسته ات نیروی مغناطیسی ایجاد می کند و این نیرو، خواسته ات را به سوی تو جذب...

عرفان وارهها

عـرفان حـلقه را بهتـر بشنـاسيم (فصل سوم)

به گزارش پایگاه خبری فرقه از سوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی منتشر شد:  چگونه اين خيال بافى هاى شديداً شرك آلود و بى مدرك به نام...

اوشو

  باگوان شری راجنیش مشهور به اشو در سال 1931 در هند به دنیا آمد. در سال 1953 تحصیل در رشته فلسفه را پایان داد و 9 سال در دانشگاه جبال پور...

اوشو

  باگوان شری راجنیش مشهور به اشو در سال 1931 در هند به دنیا آمد. در سال 1953 تحصیل در رشته فلسفه را پایان داد و 9 سال در دانشگاه جبال پور...

ادعای مزورانه

    عرفان حلقه به عنوان یکی از فرقه هایی که در جریان ظهور فرقه های خودساخته و جعلی پدید آمد توانست در دوران نمو خود عده ای از مردم را به...