نامه نورعلی تابنده به یکی از فقرا در مورد انقلاب و مراجع تقلید+سند

cover.1505.200x200 thumb

چندی قبل یکی از فقرا طی نامه‌ای به نورعلی تابنده قطب سیاسی صوفیه اظهار داشت که چرا در میان جامعه روحانیت مخصوصا آیات عظام مسلک صوفیه دیده نمی‌شود؟

پایگاه خبری فرقه ، چندی قبل یکی از فقرا طی نامه‌ای به نورعلی تابنده قطب سیاسی صوفیه اظهار داشت که چرا در میان جامعه روحانیت مخصوصا آیات عظام مسلک صوفیه دیده نمی‌شود؟

نورعلی تابنده در جواب این نامه، مهمترین علت این امر را سه ویژگی بیان کرد و گفت:

1-در این انقلاب آیات عظام درجه اول دیده نمی‌شود!

2-افرادی که بعد از انقلاب به عنوان آیت الله معرفی شده‌اند در درجه اول علم و دانش نیستند!

3-باتوجه به اینکه از دو گروه متصوفه و متشرعه گروه متشرعه اختیار دار حکومت و انقلاب شد به خاطر پیدا کردن قدرت تا حد امکان عقاید خود را ترویج کردند!

 باتوجه به ادعای این قطب سیاسی مبنی بر اینکه اختیار این حکومت و انقلاب به دست متشرعه افتاد چرا این فرقه ادعا می‌کنند سلوک پوشالی آن‌ها مورد تایید امام خمینی و شهید مطهری و علامه طباطبایی و دیگر بزرگان است و از آن‌ها به عنوان عارف و هم مسلکی خود یاد میکنند؟

بر فرض قبول این صحبت چرا این فرقه سیاسی با اختصاص دادن هزینه‌های هنگفت در حال چاپ و تجدید چاپ کتاب‌های ضاله‌ای است که با تصویر امام خمینی و شهید مطهری و علامه طباطبایی و دیگر بزرگانی که نقش اساسی در پیروزی انقلاب داشته‌اند دارد!

alt

متن جواب نامه قطب سیاسی صوفیه:

این انقلابی که الان هست و دستگاه‌های حکومتی مرکب از آیات عظام درجه اول نیستند بلکه متشکل از وزرا، وکلا و امثال اینها هستند، آن‌هایی هم که اصل علم و دانش هستند و آن‌هایی هم که آیت الله هستند در درجه‌ی اول علم و دانش نیستند. بنابر این اینکه بعد از انقلاب کمتر عارفی در میان روحانیون دیده شده است هیچ دلالتی بر بطلان عرفان و تصوف ندارد و در واقع حکومت‌ها بین دو جناحی که از قدیم اختلاف مسلکی میانشان بود یعنی عرفا یا متصوفه و متشرعه همیشه به خیال خود سعی داشتند که این اختلافات عقیدتی به اختلاف جدی و تشنج داخلی نکشد بنابراین هر دو گروه را یکسان تصور می‌کردند ولی اینک اختیار حکومت به دست یکی از آن دو گروه افتاده است و بنابراین تا بتوانند مسلما عقاید خویش را ترویج می‌کنند!

گفتنی است این قطب سیاسی چندی پیش به پرسش شفاهی یکی از فقرا در جلسه سخنرانی خود اعتراض کرد و از فقرا خواست تا سوالاتشان را به صورت کتبی بپرسند!/فرقه نیوز سجاد تنها

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.