طبل رسوایی دراویش با حمایت از سروش به صدا درآمد + عکس

cover.4874.200x200

با مرور اظهار نظرهای بزرگان دراویش نباید نسبت به حمایت رسانه دراویش از عبدالکریم سروش که سابقه اهانت به روحانیت و امام خمینی (ره) و همچنین حمایت از همجنس گرایان و زنای با محارم و... را در کارنامه سیاه خود دارد تعجب کرد.

پايگاه خبري فرقه ، پایگاه خبری دراویش به تازگی با انتشار مطلبی از عبدالکریم سروش به تبلیغ افکار انحرافی این فتنه گر پرداخت.

این رسانه که سابقه اختلاف انگیزی بین دراویش و عدم اطاعت از نورعلی تابنده را در کارنامه خود دارد این بار با انتشار این مطلب وابستگی اش به عناصر ضد انقلاب و فتنه گر را آشکارتر کرد.

alt


بازنشر این مطلب توسط سایت دراویش در حالی صورت گرفت که علمای شیعه به این مطلب سروش واکنش شدید نشان دادند. همچنین حضرت آیت الله مکارم شیرازی پس از بررسی سخنان سروش در یادداشتی نوشتند: به یقین این گونه سخنان هیچ گونه سازگاری با متون اسلامی به خصوص قرآن مجید ندارد و دانسته یا ندانسته جسارت عظیمی به قرآن مجید و پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی اللّه وعلیه وآله است و قداست قرآن را زیر سؤال می برد و سرچشمه این تفکّر انحرافی – که تازگی هم ندارد – دو چیز است:
الف) فرورفتن در افکار صوفیانه افراطی و تأثّرپذیری از مسئله حلول و اتحاد صوفیان، آن گونه که در عبارات بالا و تعبیرات فوق نیز نمایان است که وجود پیامبر صلی اللّه وعلیه وآله را پر از خدا می پندارند و مانند آن.
ب) ناتوانی در برابر تفسیر بعضی از ایات قرآن مجید مانند ایات مربوط به هفت آسمان و رجوم الشیاطین و امثال آن و پنداشتن ناسازگاری آن با علوم روز، و این به آن می ماند که انسانی که بر اثر نقص اطلاعاتش گوشه دیوار قصر باشکوهی را ناموزون می بیند، برخیزد و بخواهد آن قصر را از بیخ و بن ویران کند.
البته بازنشر این مطلب توسط سایت معلوم الحال مجذوبان نور جای تعجب ندارد چرا که قطب و مشایخ این فرقه، اظهارنظرهای مشابه و حتی عجیبتری نسبت به سروش در مورد مباحث اعتقادی مطرح کرده اند.برای نمونه:

یوسف مردانی شیخ صوفیه کرج مبدا جهان هستی را خیال فرض کرد و با رد عذاب الهی در آخرت، داستان حضرت آدم را مورد تمسخر قرار داد. و همچنین در اظهارنظری وقیحانه گفت: محمد ۱۴۰۰ سال قبل مخصوص مردم‌‌ همان زمان بود!

اهانت این شیخ درویش به پیامبر به همین جا ختم نشد و وی در اظهارنظری وقیحانه پیامبر اکرم (ص) را دلال نامید

این شیخ درویش که هر بار با اظهار نظرهای خود باعث تعجب همگان می شد در ادامه مباحث انحرافی خود به مکتوب شدن قرآن اعتراض کرد 

پس از اعتراض یوسف مردانی، نورعلی تابنده از گماشته خود در کرج سبقت گرفت و در اظهار نظری سخیفانه گفت: یزید هم می‌توانست این کلمات را بنویسد و اسمش را قرآن بگذارد!

سناریو اهانت های نورعلی تابنده و شیخ درویش به همین جا ختم نشد و کار به جایی رسید که یوسف مردانی معجزات حضرت موسی(ع) که در قرآن کریم هم به آن اشاره شده را بیهوده و مروج سحر دانست

یوسف مردانی اظهارنظرهای انحرافی خود را به مباحث اعتقادی هم کشاند و در انتقاد به مسئولان برای مقابله با شیطان پرستان گفت: ما خاک پای شیطان هم نمی شویم، شیطان در مقام کلیم اللهی است!

این اهانت یوسف مردانی در حالی اتفاق افتاد که نورعلی تابنده قطب دراویش چندی پیش به تمجید از تفاسیر قرآن وهابیت پرداخت و گفت:داعش هم برای خودش تفسیر نوشته بروید آن را بخوانید وهابی‌ها هم یک تفاسیری دارند که خیلی توش حرف‌های صحیح و دقیقی هست به اضافه حرف‌های دیگه!

اینها نمونه کوچکی انحراف بزرگان دراویش نسبت به مباحث اعتقادی و ایمانی بود.

با مرور اظهار نظرهای بزرگان دراویش نباید نسبت به حمایت رسانه دراویش از عبدالکریم سروش که سابقه اهانت به روحانیت و امام خمینی (ره) و همچنین حمایت از همجنس گرایان و زنای با محارم و... را در کارنامه سیاه خود دارد تعجب کرد.

فرقه نيوز

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.