کلیسای پروتستان به پاپ: نمی توانیم رفتار کاتولیک ها را ببخشیم

cover.4849.200x200

با وجود عذرخواهی رسمی پاپ فرانسیس از پروتستان ها، کلیسای پروتستان در نامه ای خطاب به پاپ گفت: از اظهارات شما تحت تاثیر قرار گرفتیم ولی نمی توانیم رفتار کاتولیک ها را ببخشیم.

پايگاه خبري فرقه ، اجلاس کلیسای پروتستان والدزه در پایان گردهمایی خود در شهر تورینو ایتالیا در نامه ای به پاپ فرانچسکو نوشت: از اظهارات شما تحت تاثیر قرار گرفتیم ولی نمی توانیم رفتار کاتولیک ها را ببخشیم.

در قسمتی از این نامه آمده است: برادر عزیز دینی، اجلاس کلیسای انجیلی والدزه با احترام عمیق و با ابراز احساسات، درخواست عفو شما به نام کلیسای شما به خاطر آنچه شما آن را "رفتار غیر مسیحی و حتی غیر انسانی گذشته" در مقابل پدران و مادران ما خواندید را دریافت کرد. با این همه وضعیت جدید به ما اجازه نمی دهد تا خود را به جای آنهایی که با خون خود و با رنج های دیگر، تاوان گواهی بر ایمان انجیلی را پرداختن گذاشته و به جای آنها ببخشیم.

یادآور می شود پاپ فرانسیس، 22 ژوئن به عنوان نخستین پاپ در تاریخ کلیسای کاتولیک در سفری به شهر تورینو از کلیسای والدزه دیدن و به خاطر رفتار گذشته کاتولیک ها تقاضای عفو کرد. کلیسای انجیلی والدزه در رابطه با تقاضای پاپ بود که تشکیل جلسه داد تا پاسخی به او بدهد. / حوزه نیوز

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.