تشرف یک تبعه کشور هلند به دین مبین اسلام در اهواز

cover.2799.200x200

یک تبعه کشور هلند و تابع مذهب کاتولیک مسیحیت با حضور در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان توسط حجت الاسلام سید محسن شفیعی به دین مبین اسلام و مذهب اثنی عشری تشیع تشرف پیدا کرد.

پايگاه خبري فرقه  به نقل از نهاد نمایندگی رهبرمعظم انقلاب در دانشگاه های خوزستان، آقای ویلیامز فان فخت از اتباع کشور هلند با حضور در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان از سوی حجت الاسلام سید محسن شفیعی به دین مبین اسلام مشرف شد.

براساس این گزارش، آقای ویلیامز فان فخت بر اثر آشنایی با برخی ایرانیان مقیم کشور هلند شناخت نسبی از دین اسلام پیدا می کند و از جمله عوامل تأثیر گذار بر انتخاب دین اسلام را مهربانی، محبت، صمیمیت و سلوک و خون گرمی مردم ایران که در سفری که پیش از این به ایران داشته و با آن مواجه شده، بیان می کند.

بنا بر این گزارش، اساس کلیسای کاتولیک عبارت است از عمومیت، قدمت، الفت و اتحاد؛ کاتولیک ها این جمله را همیشه به خود نسبت می دهند.

روحانیان کاتولیک معتقدند کلیسای آنها نماینده حقیقی کلیسای مسیح است و برای خود تنها اتحاد عقیده و آداب مذهبی و تقدس و روحانیت و قدمت و ولایت را قائل هستند.

حجت الاسلام سید محسن شفیعی گفت: پس از تشریح و تبیین معارف و مبانی شرع مقدس و مذهب اثنی عشری و تأکید بر این که اسلام به انتخاب آگاهانه و از روی شناخت نظر دارد، آقای فان فخت با پذیرش و قبول اعتقادات شیعه، اداء شهادت کرده و وحدانیت الهی، رسالت و خاتمیت پیامبر اسلام و جانشینی امام امیرالمونین(ع) و امامان دوازده گانه تا حضرت حجت اقرار کردند.

بنابراین گزارش، آقای ویلیامز فان فخت پیش از این مسیحی کاتولیک بوده و پس از انتخاب اسلام، نام رضا را برای خود برگزیده است.

گفتنی است، در این آئین با اهداء یک جلد کلام الله مجید همراه با ترجمه انگلیسی از ایشان تقدیر به عمل آمد. / رسا