بانوی تازه مسلمان شده: برخی به نام اسلام افراط‌گرایی می‌کنند

cover.2799.200x200

این بانوی تازه مسلمان شده گفت: برخی به نام اسلام افراط‌گرایی می‌کنند که نباید گناهشان را به گردن همه مسلمانان انداخت

پايگاه خبري فرقه ، در ادامه ماجرای مسلمان شدن دو جوان به نام های کالین سانتانا ۱۹ساله و زینب اسماعیل از  پورتوریکو را میخوانید که قبل از این مسیحی کاتولیک بودند.

من اسلام را شناختم و تصمیم گرفتم تا مسلمان بشوم

کالین سانتانا دو عمه دارد که در سال ۹۰ میلادی مسلمان شدند. آنها اصلا او را مجبور نکرده بودند  که اسلام بیاورد و چیزی هم اسلام برایش نگفته بودند او فقط  می‌دانست که هر دو مسلمان شده‌اند.  یک بار ازسوی کلیسای کاتولیک او را خواستند تا درباره خودم برایشان بگویم. کالین می‌گوید من گفتم کاتولیک متولد شده‌ام اما احساس می‌کنم به آن تمایلی ندارم…. بعد از مدرسه به جای این‌که با بچه‌ها بازی کنم و همراه باشم پای کامپیوتر می‌نشینم تا جواب سوالات و ابهاماتی که دارم را پیدا کنم  از همان جا بود که اسلام را شناختم و تصمیم گرفتم مسلمان شوم.

کالین می‌گوید: من زندگی‌ام را می‌کنم. زبان اسپانیایی را خیلی دوست دارم. تابع قوانین هستیم و مالیاتم را هم می‌دهم من خدا را به زبان عربی دوست دارم صدا بزنم.
 


زینب اسماعیل پدرش یک کشیش در کلیسای پنطیکاستی مسیحی است، او می‌گوید وقتی احساس معنویت در او کاملا شکل گرفت که مسیر و جهت زندگی خود را از مسیحیت به اسلام تغییرداد. او می‌گوید: من با پدرم صحبت کردم و حقیقت را برایش گفتم  بدون که دروغ بگویم. در اسلام احترام و توجه به پدر و مادر خیلی سفارش شده است و چیزی مهمتر از آنها و روی زمین نیست  ما نباید با آنها برخورد تند و بدی داشته باشیم  زیرا سخت‌ترین چیز برای والدین همین است.

زینب می‌گوید: من درمرکز تجارت جهانی برج‌های دوقولی نیویورک کار می‌کردم. در۸۰۰ متری بودم و هواپیمایی که به برج‌ها زد را دیدم  و کاملا در جریان اتفاقی که افتاد هستم اصلا ارتباطی به مسلمانان نداشت و هیچ مسلمانی در آن حادثه نبود حتی می‌دانم چند نفر در آن حادثه کشته شدند.

کسانی که عامل این حادثه بودند را نمی‌توان مسلمان دانست و در ذهن مسیحیان القاء کرد که مسلمانان باعث آن اتفاق بودند؛ ‌البته برخی به نام اسلام افراط‌گرایی می‌کنند که نباید گناهشان را به گردن همه مسلمانان انداخت؛ وقتی اخبار روزنامه‌ها و رسانه‌های مختلف را در براه حادثه یازده سپتامبر می‌خوانم  متعجب می‌شوم که واقعیت گفته نمی‌شود./ رهیافته

مترجم اسماء معتمد/

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.