رییس اسقف های روم اورتدکس: نباید در مقابل ظلم صهیونیست ها سکوت کرد

cover.4646.200x200

عطاالله حنا رییس اسقف های روم اورتدکس با تاکید بر حق مردم فلسطین در قیام علیه سیاست های ظالمانه رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد: ظلم و تجاوز و ددمنشی صهیونیست ها به جایی رسیده که نمی توان در برابرش سکوت کرد.

پايگاه خبري فرقه ، حنا روز دوشنبه اظهار داشت: نمی توان در مقابل ظلمی که در حق خانواده طفل شیرخوار فلسطینی انجام گرفت و همچنین در برابر رفتارها و عربده کشی های شهرک نشینان صهیونیست سکوت اختیار کرد و نظاره گر باقی ماند.

اسقف حنا اولین پاسخ به این وضعیت صهیونیست ها را یکی کردن صفوف فلسطینی ها و کنار گذاشتن تمام اختلافات حزبی و گروهی به خاطر اصل فلسطین دانست و گفت: همه ما باید صفوف خود را در مقابل صهیونیست ها یک دست و یک پارچه کنیم چرا که چالش های فراوانی در مسیر هست؛ (صهیونیست ها) نقشه های خطرناکی برای فلسطین و قدس کشیده اند و ما باید در کنار یکدیگر قرار بگیریم، که این امر مهمترین پاسخ ما به سیاست های پاکسازی نژادی رژیم اسراییل خواهد بود.

وی در این گفت وگو با انتقاد از ادامه حمایت غرب از رژیم صهیونیستی علیرغم جنایت های پلید این رژیم گفت: با کمال تاسف، آمریکا حمایت های خود را از رژیم اسراییل ادامه می دهد و حمایت های برخی کشورهای اروپایی نیز همچنان ادامه دارد.

اسقف حنا با بیان این که فلسطینی ها اوضاع و شرایط خوبی ندارند، افزود: یکی از دلایل این موضوع این است کشورهای عربی در وضعیت مناسبی به سر نمی برند و به همین دلیل ما در شرایط دشوار و پیچیده ای قرار داریم.

رییس اسقف های روم اورتدکس تصریح کرد: دولت های غربی فاقد ارزش های اخلاقی هستند و تنها شعار حقوق بشر و آزادی سر می دهند، اما در عرصه واقعیت به گونه دیگری عمل می کنند و فقط منافع اقتصادی و سیاسی خود را در نظر می گیرند، حتی اگر به بهای قربانی شدن همین حقوقی باشد که در ظاهر از آن دم می زنند.

وی افزود: حتی با وجود اوضاع اسف بار و دردناک کنونی، ما دست از تلاش هایمان برنخواهیم داشت؛ من و دیگران به خاطر مردم فلسطین و به منظور رسوا کردن سیاست های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی به مبارزه و پیگیری مداوم خود ادامه خواهیم داد. / شفقنا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.