بوداییان میانمار و تلاش برای ممنوعیت حجاب زنان مسلمان

cover.4499.200x200

بودایی های افراطی و خشن در میانمار به مدد حکومت نظامیان، هرچه در توان دارند به کار گرفته اند تا ریشه اسلام و مسلمانی را در این کشور آسیایی بخشکانند.

پايگاه خبري فرقه،بودایی های افراطی و خشن در میانمار به مدد حکومت نظامیان، هرچه در توان دارند به کار گرفته اند تا ریشه اسلام و مسلمانی را در این کشور آسیایی بخشکانند. گروه های متعصب بودایی دراین کشور با خشونت، کشتار و تجاوز مسلمانان روهینگیایی را دراستان راخین تحت فشار گذاشته اند تا یا بمیرند و یا از کشور فرار کنند.

به گزارش onislam، اما بودایی های میانمار با مشکلی به نام مسلمانان غیرروهنگیایی نیز روبرو هستند؛ این مسلمانان دیگر هیچ بهانه ای به دست بودایی ها نداده اند چون برمه ای هستند. افراطیون نیز بهانه دیگری را علم کرده اند و آن حجاب است.

بی شک سردمدار تنفر مذهبی علیه مسلمانان در میانمار-برمه- گروه "ما با راها" است. رهبران این گروه افراطی اخیراً در اجلاس خود در شهر رانگون ضمن نامتناسب بودن حجاب بانوان مسلمان با ارزش های این کشور، خواستار نابودی مظاهر حجاب در کشورشان شدند.

شرکت کنندگان در این اجلاس از دولت خواسته اند به دختران مسلمان اجازه ندهد با حجاب وارد مدارس شوند. آنها همچنین با بی گناه خواندن گاو وگوسفندانی که در روز عیدقربان، به دست مسلمانان قربانی می شوند، خواستار ممنوعیت این رسم اسلامی نیز شده اند.

1300بودایی شرکت کننده در این اجلاس لیستی بلندبالا از تقاضاهای خود به دولت ارائه دادند تا مسلمانان میانماری را هرچه بیشتر تحت فشار بگذارند.

هزاران مسلمان روهینگیایی هم اکنون در کمپ هایی با شرایط غیرانسانی روزگار میگذارنند و عده ای نیز در آب های منطقه ای مالزی، اندونزی و تایلند با مرگ دست و پنجه نرم می کنند./ شفقنا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.