اعتراض بوداییان به حمایت سازمان ملل از مسلمانان روهینگیا

cover.4392.200x200

بوداییان تندرو میانماری امروز (چهارشنبه) با تجمع در 'یانگون' پایتخت این کشور، تلاش های سازمان ملل و همراهی رسانه ها برای بازگشت مسلمانان روهنیگیا به میانمار را مورد اعتراض قرار می دهند.

پايگاه خبري فرقه ، شبکه سنگاپوری خبر آسیا اعلام کرد که این گروه با تجمع در ورزشگاهی در پایتخت میانمار، خواستار تشویق بیشتر مردم در پیوستن به آنها هستند، تا مانع از بازگشت پناهجویان و مهاجران روهینگیایی به کشور خود شوند.

این گروه همچنین با این ادعا که بیشتر این مهاجران بنگلادشی هستند، اعلام کردند که دولت میانمار نباید برای پذیرش آنها تحت فشار قرار گیرد.

بوداییان تندوری میانماری ادعا کرده اند حامیان مسلمان روهینگیا دشمنان بوداییان هستند.

در هفته های گذشته و پس از اقدام دولت تایلند علیه قاچاقچیان انسان، هزاران مهاجر میانماری و بنگلادشی در آب های منطقه جنوب شرقی آسیا به ویژه در بین کشورهای تایلند، مالزی و اندونزی سرگردان شدند.

براساس آمار ارائه شده از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بیش از چهار هزار زن و کودک میانماری و بنگلادشی با قایق های پوسیده در آب های دریا سرگردان هستند و بیش از پنج قایق حامل این افراد 40 روز را در آب های بین میانمار و تایلند بسر برده اند.

فعالان حقوق بشر و مقامات سازمان ملل تاکید دارند تا زمانی که میانمار به سیاست های تبعیض آمیز خود علیه مسلمانان پایان ندهد، بحران مهاجرت در این منطقه ادامه خواهد داشت.

مسلمانان روهینگیا از سال 2012 هدف حملات وحشیانه بوداییان تندرو میانمار در استان راخین قرار گرفته اند، به طوری که بیش از 650 نفر از این مسلمانان کشته و بیش از 150 هزار نفر دیگر نیز مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند.

سیل مهاجرت مسلمانان میانماری که دولت این کشور، حق شهروندی آنان را به رسمیت نمی شناسد، با وجود برخی تلاش های بین المللی همچنان ادامه دارد. / ایرنا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.