وهابیت یک پدیده صهیونیستی است

cover.3158.200x200

عرب‌پور تأکید کرد: هر جا کسی را می‌کشند در عراق، سوریه، بحرین، لبنان و یمن کار ملک عبدالله و ملک سلمان و گروه‌های وهابیت است و وهابیت یک پدیده صهیونیستی است.

پايگاه خبري فرقه، عرب‌پور کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خاورستان، اظهار کرد: مردم یمن از شجاع‌ترین آدم‌ها در طول تاریخ اسلام بودند و با وجود اینکه شهادت مردم تلخ و دردناک است اما آن‌ها از ظرفیت بسیار بالایی برخوردارند.

وی گفت: یک استان از یمن به نام صعده 6 بار با عربستان و حکومت یمن جنگیده است.

کارشناسی مسائل سیاسی افزود: زمانی که مردم یک استان از یمن جنگیدند و ایستادگی کردند مسلما مردم یمن که مردمی حزب‌اللهی و مسلمان‌اند، با وجود سختی‌ها و مرارت‌هایی که تحمل می‌کنند اینگونه حرکات عربستان اصلا تأثیری بر روی آن‌ها ندارد و همه قبول دارند که عربستان شکست خورده است.

عرب‌پور ادامه داد: اکنون هم قسمت بزرگی از ارتش یمن همراه مردم است و اکثر استان‌های یمن از جمله سعده، عمران، هجه، صنعا، الحدیده، عدن در دست مردم است و فقط یک استان به نام شغه دست القاعده است و هزرالموت و الموره را در اختیار ندارند.

وی تصریح کرد: در یکی از نشریات خارجی آمده است که تمام تحلیل‌گران دنیا معتقدند که این سخن مقام معظم رهبری که بینی عربستان به خاک مالیده خواهد شد، نظر درستی است.

مدیرکل سابق بنیاد شهیدوامورایثارگران خراسان‌جنوبی اضافه کرد: مردم همدان که از قبایل یمنی هستند فضایل بسیاری دارند تا جایی که حضرت امیرالمومنین(ع) درباره آن‌ها می‌فرماید که اگرمن دربان بهشت بودم می‌گفتم که قبیله همدان به سلامت وارد بهشت شوید.

عرب‌پور با اشاره به این سخن پیامبر(ص) که می‌فرمایند "هرکس اهل یمن را دوست بدارد مرا دوست داشته و هر کس به اهل یمن بغض ورزد و دشمنی کند مثل این است که به من بغض ورزیده است" افزود: شاهزاد‌ه‌ها و سران بی‌حیای عربستان که آلوده به هوا و هوس‌اند چقدر وقاحت به آن‌ها غلبه کرده که به شیران بیشه شجاعت حمله کردند.

وی درباره اینکه این حملات چه حسی را در مردم مسلمان عربی ایجاد می‌کند گفت: مردم عربستان دو طایفه‌اند؛ عده‌ای با هوا و هوس آل‌سعود همراه‌اند اما توده مردم از شیعه، سنی، شافعی‌ها و حنفی‌ها و اسماعیل مذهب‌ها اصلا آل‌سعود را قبول ندارند و مسلما کسانی که برخوردار از فطرت انسانی‌اند با حرکات آل‌سعود مخالف‌اند.

کارشناسی مسائل سیاسی گفت: یمنی‌ها آدم‌های فوق‌العاده شجاعی هستند و نمی‌توان با آن‌ها جنگید.

عرب پور اضافه کرد: مردم یمن مردمی، چریک، مبارز، مجاهد و آماده به جنگ هستند که نمونه‌های آن‌‌ها اویس قرنی و مالک اشتر است.

وی تصریح کرد: با اینکه 26 میلیون نفر جمعیت دارند اما 70 میلیون قطعه سلاح دارند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: این ملت قابل شکست نیستند و گفته شده اگر صعده را روزی ده بار بمباران کنند بازهم مردم آن قابل شکست نیستند.

عرب‌پور ادامه داد: عربستان بسیار اشتباه بزرگی انجام داده و احمقانه‌ترین جنگ در قرن 21  را می‌توان جنگ عربستان علیه یمن نام برد؛ محور صهیونیستی محور ناامنی در جهان اسلام است و عربستان بازیچه دست صهیونیست‌هاست و کاره‌ای نیستند.

وی افزود: با وجود اینکه مردم یمن مظلوم واقع شدند و شهدای زیادی داده‌اند اما این حملات باعث نمی‌شود مردم یمن سازش کنند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: دانشمندان معتقدند هرکشوری که سه تا تنگه استراتژیک جهان را در اختیار داشته باشد بر جهان می‌تواند حکومت کند و باب‌المندب چهارراه ارتباطی شرق و غرب عالم است و برای همین است که نمی‌خواهند یمن دست مقاومت بیفتد چرا که چهارراه ترابری عالم بسته می‌شود.

عرب‌پور گفت: مردم یمن عاشق امام و مقام معظم رهبری هستند و معتقدند هر سید حسنی و حسینی که در برابر ظلم ایستاد امام واجب الاطاعة است و آن‌ها اطاعت از سید حسن نصرالله و حضرت خامنه‌ای را مثل اطاعت از حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام می‌دانند.

وی اضافه کرد: یمنی‌ها حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی را از سر معرفت می‌شناسند و ایشان را صاحب علم امیرالمومنین(ع) می‌دانند.

کارشناس مسائل سیاسی به این سخن امام صادق(ع) اشاره کرد "که می‌فرمایند برای رسیدن به مهدی(عج) باید عرق بریزید و خاک بخورید و خون بدهید" افزود: این همان کاری است که یمن انجام می‌دهد ضمن اینکه تلخی‌هایی دارد اما شیرین است.

عرب‌پور ادامه داد: از آیت الله العظمی بهجت درمورد آخر زمان پرسیده شد فرمودند "هرگاه اذان شیعه از یمن بلند شد مشتاقان حضرت مهدی (عج) آماده باشند".

وی اضافه کرد: همانطور که جنگ ایران و عراق براساس سیاست‌های آمریکا بود، اکنون هم همان کارهایی که اسرائیلی‌ها در غزه انجام دادند در یمن انجام می‌گیرد و تمام این جنگ‌هایی که انجام شده کار اسرائیل است.

کارشناسی مسائل سیاسی با اشاره به اینکه طبق بررسی‌های برادران اهل تسنن، خاندان آل‌سعود از قبیله یهود بنی نقاع‌اند که در زمان پیامبر (ص) اخراج شدند افزود: سیاست‌ها و جنایت‌های آل‌سعود عین یهودی‌هاست و هیچ فرقی ندارد و کسی هم که فرق می‌گذارد از سر تعصب است.

عرب‌پور تأکید کرد: هر جا کسی را می‌کشند در عراق، سوریه، بحرین، لبنان و یمن کار ملک عبدالله و ملک سلمان و گروه‌های وهابیت است و وهابیت یک پدیده صهیونیستی است. / دانا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.