رییس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان: ادیان توحیدی در ایران از زندگی مسالمت آمیزی برخوردارند

cover.4180.200x200

رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران در گفت وگو با رادیو RAI ایتالیا گفت: ادیان توحیدی در ایران از زندگی مسالمت آمیز و تعامل قابل ستایشی برخوردارند.

پايگاه خبري فرقه، شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان، نوئل میناسیان در این گفت و گو اظهار کرد: زندگی مسالمت آمیز و تعامل بین مسلمانان و دیگر ادیان توحیدی که در ایران و اصفهان وجود دارد، متاسفانه در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای منطقه وجود ندارد.

رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران با اشاره به اهمیت رسانه ها و روزنامه نگاران در دنیای ارتباطات از آنها خواست تصویری واقعی از موقعیت و امکانات اقلیت های دینی و همزیستی مسالمت آمیز ادیان توحیدی در ایران به مردم جهان ارائه دهند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار رادیو RAI ایتالیا در خصوص نسل کشی ارامنه گفت: با مغتنم شمردن فرصت بدست آمده از سوی خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران و جامعه ارامنه اصفهان، از پاپ فرانسیس رهبر کلیسای کاتولیک به دلیل اتخاذ موضع صریح در قبال بیان حقیقت تاریخی و به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه تشکر و قدردانی می کنم.

بر اساس این گزارش، گروه خبرنگاران شبکه رادیویی RAI ایتالیا پس از این گفت وگو از موزه خاچاطور گساراتسی کلیسای وانک دیدن و با اعضای هیات امنای باشگاه فرهنگی ورزشیی « آرارات » ارامنه اصفهان گفت و گو کردند.

خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران پیرو دین عیسی مسیح و براساس اصل 13 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از اقلیتهای مذهبی شناخته شده و تابع کلیسای مستقل و مقدس حواری ارمنستان است.

حوزه جغرافیایی فعالیت خلیفه گری شامل جوامع ارامنه حواری استانهای اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان می باشد.

خلیفه گری تابعیت جمهوری اسلامی ایران داشته، نهادی غیر انتفاعی و غیر سیاسی بوده و دارای شخصیت حقوقی است.

حدود 10 هزار ارمنی در استان اصفهان زندگی می کنند که بیشتر آنها در شهرستان اصفهان مقیم هستند. / شفقنا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.