همایش گفتگوی ادیان در اسلام آباد پاکستان برگزار شد

cover.4125.200x200

همایش گفتگوی ادیان در حاشیه هفته فرهنگی آستان قدس حسینی و با حضور شخصیتهای دینی و آکادمیک در اسلام آباد پاکستان برگزار شد.

پايگاه خبري فرقه،  حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی فتلاوی در این همایش طی سخنانی اظهار داشت: همانطور که در حدیثی از امام علی (علیه السلام) آمده (الناس صنفان: إما أخ لك في الدين أو نظير لك في الخلق؛ یعنی: مردم دو دسته اند: يا برادر دينى تو هستند و يا انسانند و از نظر آفرينش با تو يكسان)، تمامی مسلمانان در تمامی نقاط جهان حقی بر دیگر مسلمانان دارند یکی حق برادری دینی و دیگری برادری در آفرینش.

او افزود: فرصت را غنیمت شمرده و سلام و درودهای برادرانتان از کشور عراق و شهر کربلای معلی که دربردارنده جسد مطهر اهل بیت (ع) است را به شما می رسانیم؛ باعث افتخار است که در این مکان از کشور اسلامی پاکستان در میان شما هستیم.

نماینده تولیت آستان قدس حسینی ادامه داد: همانطور که می دانید خداوند متعال این امت را بر دیگر امت ها برتری بخشیدند و فرمودند: (كنتم خيرَ أمّةٍ أُخرجت للناس؛ ترجمه: شما بهترين امّتى هستيد كه براى [هدايت و نجات‏] مردم پديدار شده است، و خداوند متعال از مسلمانان خواسته است که همچون برادر باشند (إنّما المؤمنون إخوة؛ مؤمنان برادر یکدیگرند) و ما را از تفرقه و نزاع نهی فرمود (ولا تنازعوا فتفشلوا وتذهب ريحكم ؛ و نزاع و کشمکش نکنید تا سست نشوید) لذا ضروریست که همچون برادر در کنار هم زندگی کنیم و به حدیث امام صادق علیه السلام که بر ضرورت زندگی مسالمت آمیز با مسلمانان تاکید کردند عمل نماییم، (امشوا في جنائزهم وعودوا مرضاهم وصلّوا في مساجدهم).

او در خاتمه گفت: اکنون مرجعیت دینی اعلی در نجف اشرف بر ضرورت محبت و برادری میان شیعه و سنی تاکید نموده اند و این در سخن ایشان ملموس است (لا تقولوا إخواننا أهل السنة بل قولوا أنفسنا؛ نگویید برادران اهل سنت بلکه بگویید نفس و جان ما) و همچنین در دیگر توصیه ها و توجیهات ایشان که برادران اهل تسنن را خویشاوند شیعیان و شیعیان را خویشاوند اهل سنت معرفی کرده اند باعث اتحاد برادران شیعی و سنی در برابر تروریستها شده و اکنون دوشادوش یکدیگر در یک صف برای دفاع از عراق و ملت عراق و مقدسات این کشور ایستاده اند. / شفقنا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.