وهابیت و بهائیت در بستر بی عقلی رشد کرده‎اند

cover.1174.200x200

 

پايگاه خبري فرقه، آیت‎الله‎العظمی جوادی آملی ظهر روز گذشته در دیدار مدیران و فعالان شبکه جهانی ولایت با اشاره به نامه امام علی(ع) به مالک اشتر گفت: ایشان فرمودند که این اشرار دین را به اسارت در آورده و مصادره کرده‎اند؛ این سخن در حالی بود که به ظاهر هم قرآن خوانده می‎‏شد و هم همه احکام اجرا می‏‎شد.

وی افزود: دشمنان برای اینکه ولایت را از مردم بگیرند می‎بابیست دین را اسیر کنند؛ قرآن در حالی مصادره شد که کرسی‎های تلاوت و تفسیر قرآن نیز رواج داشت ولی باید به یاد داشت که اسارت قرآن وقتی ایجاد شد که عقل از مردم گرفته شد.

این مرجع تقلید اظهارکرد: کار دشمنان و اشرار آن بود که قرآن را در حد قرائت خلاصه کردند و کار را به جایی رساندند که امام علی(ع) را در حد یک قاری پایین آوردند و این قرآن ناطق را این چنین در جامعه محدود کردند؛ آنها امام را در حد کسی معرفی کردند که قرائتی مختلف با دیگران داشت.

جوادی آملی خاطرنشان کرد: دشمنان پس از اینکه از نقل احادیث خودداری کردند بعدا برای اینکه عقل را نیز به بند بکشند، گفتند که عقل حسن و قبح را نمی‎فهمد و با این حرف سقیفه را توجیه کردند.

وی گفت:  آنها سلاح را از دست بشر گرفتند؛ دین صراط است و عقل سراج است که راه را به انسان نشان می‎دهد؛ وظیفه اصلی عقل همچون چراغ است که راه را روشن می‎کند که این راه را به درستی نشان دهیم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: آنها ملت‎ها را در بدفهمی و نفهمی بار آوردند تا غدیر را انکار کنند و برای اینکار توجیه کردند که عقل نمی‎تواند حسن و قبح را ادراک کند؛ امروز که به برکت انقلاب اسلامی و خون‎های پاک شهدا و تلاش‎های امام و مسئولان به این شرایط رسیده‎ایم، باید به دنبال بازکردن بندهایی باشیم که آنها به دور دین بسته‎اند.

وی گفت: وظیفه ما این است که دین را آزاد کنیم و اگر دین آزاد شود کسی دیگر منکر غدیر نخواهد بود؛ اگر این دین آزاد شود نه تنها شبکه‎های وهابی بسته می ‎شوند بلکه همه شبکه‏‎های نیک اندیش به سوی ما بر می‎گردند؛ اگر رهبر امام علی(ع) هم باشد اگر ملتی رشد عقلی نداشته باشد آن رهبر نمی‎تواند پیروز شود.

این مرجع تقلید اظهارکرد: وهابی و بهایی در بستر همین بی عقلی رشد کردند؛ این جهان مرکز بدلی سازی است و این بدلی سازی در بستر بی عقلی شکل می‎گیرد؛البته باید در یاد داشته باشیم که این شبکه نباید صرفا با وهابی‎ها مقابله کند بلکه وظیفه شما آن است که برای همه مردم جامعه جهانی برنامه داشته باشد.

در ابتدای این مراسم حجت‎الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی، مدیر شبکه ولایت  گفت: شبکه جهانی ولایت اولین شبکه ماهواره‎های برخاسته از حوزه علمیه قم و زیر نظر آیت‎الله العظمی مکارم شیرازی است که به دوزبان فارسی و عربی پخش می‎شود.

وی افزود: این شبکه در بخش زبان فارسی در پنج قاره آمریکا و اروپا و آسیا و استرالیا و آسیای میانه پخش می‏‎شود و عربی در آسیا و بخشی از آفریقا پخش می‏شود؛ از 1800 شبکه ماهواره ای در خاورمیانه 300شبکه مخصوص وهابیت است که شبانه روزی علیه شیعیان برنامه پخش می‏کنند و کارشناسان داخلی و خارجی اتفاق نظر دارند که تنها شبکه ای که پاسخگوی این شبهات است شبکه ولایت است.

مدیر شبکه ولایت خاطرنشان کرد: شورای عالی منحصر به فرد این شبکه، آن را از شبکه های دیگر متمایز کرده است؛ این شورای عالی که با حضور آیات بوشهری، اعرافی، نجم الدین طبسی، مبلغی و...تشکیل می شود، هر دو هفته یک بار در خدمت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تشکیل می‎شود. / ایکنا

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.