ارامنه در کشور ایران احساس آرامش می‌کنند

cover.4054.200x200

اسقف اعظم ارامنه جنوب ایران گفت: ارامنه در کشور ایران احساس آرامش می‌کنند.

پايگاه خبري فرقه، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری اصفهان، بابکن چاریان در دیدار با استاندار اصفهان با تبریک سال نو به همه مردم ایران و به‌ویژه استان اصفهان اظهار داشت: در ایام عید نشاط زیادی در جامعه مشاهده می‌شود و شکوه و جلال خاصی که با تجدید فصل بهار به وجود می‌آید، برای همه مسرت‌بخش بوده و همه افراد می‌توانند جلال و جمال خداوند را مشاهده کنند.

وی افزود: خداوند متعال به ما ایرانیان امکانات مادی و معنوی زیادی عطا فرموده و ما باید شکرگزار او باشیم.

اسقف ارامنه جنوب ایران افزود: هرساله با آغاز فصل بهار و نو شدن طبیعت، فرصت خوبی است که انسان در اعمال و کردار خود تجدید نظر کند و به بازنگری خویش بپردازد که این امر سبب حرکت به‌سمت جلو و پیشرفت و تعالی انسان می‌شود و اگر انسان به این سمت حرکت کند، همه اعمال شر را از خود دور می‌کند.

وی سال جدید را سالی پراهمیت از جنبه‌های مختلف عنوان کرد و افزود: سال 2015 میلادی مصادف با یک‌صدمین سالگرد نسل‌کشی ارامنه است و بعد از یک‌صد سال از نسل‌کشی ارامنه، آنها خواستار احقاق حقوق پایمال شده خود هستند، همان‌گونه که خواستار احقاق حقوق سایر ملت‌ها از جمله ملت مظلوم فلسطین هستند.

اسقف اعظم ارامنه جنوب ایران و شورای خلیفه‌گری اصفهان با بیان اینکه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و کشور ارمنستان هرروز گسترش و تعمیق پیدا می‌کند، افزود: هیئت مرکزی برگزار کننده مراسم یک‌صدمین سال نسل‌کشی ارامنه از سال قبل در کشور ارمنستان فعالیت خود را آغاز کرده و از بسیاری شخصیت‌های بین‌المللی دعوت کرده‌اند تا در مراسم شرکت کنند و از شما نیز می‌خواهیم که به‌عنوان یکی از مقامات دولتی ایران در این مراسم شرکت کنید.

وی اظهار داشت: من به‌نمایندگی از همه ارامنه از نظر دستورات اکید و تمهیدات خوبی که در راستای برگزاری مراسم سیصد و پنجاهمین سالگرد تأسیس کلیسای وانک و همچنین سفر چاثلیق اعظم آرام اول و نخست وزیر ارمنستان به اصفهان ابلاغ کردید، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم .

چاریان خاطرنشان کرد: خوشبختانه فضای بسیار مناسبی که در راستای تعامل استانداری و جامعه ارامنه وجود دارد، فرصت مغتنمی برای رشد و توسعه بیشتر استان است.

استاندار اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه این دیدار نشانگر حداکثر دوستی و برادری مسلمانان و ارامنه است، اظهار داشت: مردم دنیا باید به این موضوع اذعان داشته باشند که مردم ایران در شهر اصفهان با پیروان ادیان توحیدی در استان زندگی مسالمت آمیزی را دارند و به‌خوبی و صمیمیت کنار هم زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به سفر نخست وزیر ارمنستان به استان گفت: این سفر نقطه عطفی در این روابط بود و جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کند در بالاترین سطح، ارتباط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با کشور ارمنستان داشته باشد.

استاندار اصفهان برگزاری سیصد و پنجاهمین سالگرد تأسیس کلیسای وانک را از اتفاقات خوب و میمون سال گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: در سفر مدیرکل یونسکو به استان، نصب تصویر کلیسای وانک کنار مسجد امام(ره) در پاویون فرودگاه برای وی بسیار جالب بود که این امر نشانگر عمق دوستی و تعامل دو طرف است.

وی گفت: در دین مبین اسلام اعتقاد بر این است که هرروزی که در آن گناه نشود و اطاعت از خداوند متعال صورت گیرد آن روز عید است که این موضوع حتماً در مسیحیت هم مصداق دارد.

زرگرپور با بیان "بنا بر اعتقاد ما، تغییر و تحول در طبیعت از آیات و نشانه‌های الهی است و باید ما را به یاد خدا و وحدانیت او بیندازد" گفت: دیدار با دوستان و آشنایان در ایام نوروز صله رحم و از دستورات خداوند است و علاقه و دوستی بین انسان‌ها مورد تأکید همه ادیان توحیدی است و اصول در همه ادیان الهی یکی است.

وی با بیان اینکه بنا به فرموده امام خمینی(ره) اگر همه پیامبران الهی در یک مکان جمع شوند، هیچ اختلافی با هم ندارند، گفت: خوشبختانه امروز در استان اصفهان پیروان ادیان الهی بدون هیچ گونه اختلافی کنار هم زندگی می‌کنند./فرقه نيوز

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.