تناقض در فرقه سیاسی صوفیه

cover.4002.200x200

ورود نسرین ستوده و مدافعان و عناصر ضد انقلاب در مسائل سیاسی فقرای گنابادی تناقض اعتقادی و عملی این فرقه را پرنگ‌ تر کرد.

پايگاه خبري فرقه،  یکی از ادعا‌های فرقه سیاسی تابنده عدم دخالت در امور سیاسی است به نحوی که اقطاب و بزرگان این فرقه در کتب خود از آن به عنوان یک اعتقاد یاد می‌کنند.

برای مثال عنوان یکی از سرفصل‌های رسالهٔ رفع شبهات رضا علیشاه، این‌ست که: علت عدم دخالت فقرا در سیاست چیست؟ ایشان معتقد است که بزرگان سلسله یعنی اقطاب فرقه‌های صوفی، خود را از دخالت در مسائل اجتماعی که سیاست نیز از این جملهٔ امور است، دور نگه می‌داشتند و معتقدند که این دستور سلطانعلیشاه موسس این فرقه بوده و امر سیاست در قلمرو شریعت است و باید از مرجع تقلید دستور گرفت!

حتی در کتاب پند صالح، یکی از پر تیراژ‌ترین کتاب‌های صوفیه سیاسی به این قضیه اشاره شده است. وی در قالب نصیحت و یک دستور کلی به دراویش نوشته‌اند: بکار خود پرداخته و در سیاست دخالت نکنید که مبادا آلت دست و بهانهٔ اجرای مقاصد دیگران گردید.

حال با طرح یک سوال به رونمایی چهره جدید فرقه سیاسی صوفیه با قطبیت نورعلی تابنده خواهیم پرداخت که امروزه نسرین ستوده وکیل مدافع عناصر ضد انقلاب و تجزیه طلب از آن‌ها دفاع می‌کند. ستوده‌ای که پس از دریافت پروانه وکالت بلافاصله به گروهک شیرین عبادی موسوم به کانون مدافعان حقوق بشر (کانونی که برای دفاع از جاسوسان و تروریست‌ها تشکیل شد) پیوست و به فعالیت‌های رایگان حقوق بشری و پذیرفتن وکالت محکومان امنیتی پرداخت.

وجوب رای فقرا به مهدی کروبی در انتخابات سال ۸۸ از طرف نورعلی تابنده بر چه مبنای بوده است؟

سلطان حسین تابنده در کتابی تحت عنوان «یادداشت‌هایی از سفر به ممالک اسلامی» انتشارات حقیقت، که در واقع ماحصل سفر ایشان به سرزمین‌های اسلامی بوده، در ص ۲۱۲ در گفت‌و‌گویی که با یکی از اقطاب و بزرگان صوفی مصر به اسم سیدالبکری که رئیس صوفی اهل سنت و عهده دار امور سیاسی، اجتماعی، مذهبی و طریقتی صوفیان مصر بوده، عقاید خود را اینچنین بیان می‌دارد: «به او گفتم ولی بزرگان ما (صوفیه) در امور سیاسی دخالت نمی‌کنند و اصلا وارد سیاست نمی‌شوند حتی در انتخابات نیز دخالت نمی‌کنند و تشکیلات ظاهری اداری هم ندارند و فقط اجتماعات آن‌ها مذهبی است.

چرا نورعلی تابنده در سال ۸۸ طبق نظر اقطاب قبلی عمل نکرد و اجماع ظاهری گذشتگان خود را نادیده گرفت و به صورت رسمی وارد سیاست شد؟

جناب تابنده اگر فعالیت‌های سیاسی فرقه شما را تا به امروز نادیده بگیریم و ایجاد تشنج و التهاب در جامعه را در مواقع حساس را کنار بگذاریم چگونه می‌توان همراهی افرادی همچون نسرین ستوده، شیرین عبادی و دیگران را نادیده گرفت؟

جذب افراد ساده لوح و اصرار بر عدم دخالت در امور سیاسی در حالی صورت می‌گیرد که بزرگان این فرقه سیاسی با ورود به پازل دشمن از فقرا استفاده ابزاری می‌کنند و این دقیقا تناقض در اعتقاد و عمل است!

جناب تابنده چگونه این تناقض اعتقاد و عمل خود را پاسخ می‌دهید؟

فرقه نيوز

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.