قدردانی روحانی مسیحی لبنان از مواضع ایران در برابر تکفیری‌ها

cover.3939.200x200

رهبر ارامنه حوزه سیلیسی لبنان در مراسم اختتامیه ششمین دور گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارمنی در بیروت از مواضع مسئولانه ایران در مقابل رفتاری‌های زشت تکفیری‌ها تشکر کرد.

پايگاه خبري فرقه، آرام کشیشیان اول، رهبر ارامنه حوزه سیلیسی لبنان، در این مراسم گفت: ما باید با صلابت اعلام کنیم که صلح و عدالت روابط تنگاتنگی با هم دارند و بدون عدالت، صلح وجود ندارد؛ بنابراین، آموزه‌های دینی، ما را به استمرار و استقامت در مواضع دعوت می‌کنند.

رهبر ارامنه حوزه سیلیسی در ادامه گفت: امروزه، درک غلط از دین، به مشکل اصلی پیروان ادیان تبدیل شده است؛ ما باید سعی کنیم احترام و درک متقابل را در میان پیروان ادیان مختلف ترویج دهیم.

وی تأکید کرد: در حال حاضر،همه ما از اتفاقاتی که در منطقه به‌ویژه در کشورهای سوریه و عراق افتاده است، حساس و نگرانیم و همگی باید این رفتاری‌های زشت تکفیری‌ها را محکوم کنیم.

وی ادامه داد: خوشحالیم که مواضع جمهوری اسلامی ایران در زمینه خشونت و افراط‌گرایی همواره روشن بوده وهست؛ ما ارامنه جهان از جمهوری اسلامی ایران برای مدارا وهمزیستی مسئولانه با ارامنه در طول تاریخ تشکر می‌کنیم.

ششمین دور گفت‌وگوی دینی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با کلیسای ارمنی حوزه سیلیسی تحت عنوان ‌«همکاری مسلمانان و مسیحیان برای ایجاد صلح عادلانه در منطقه» 13 اسفندماه با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، شخصیت‌های دینی ارامنه لبنان، هیئتی از ارامنه کشورمان به همراه اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه کل ارامنه تهران و شمال ایران، در محل کلیسای ارامنه سیلیسی لبنان پایان یافت. / شفقنا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.