یادواره شهدای ارامنه در روستای میلاگرد با حضور علمای شیعی و مسیحی برگزار شد

cover.3788.200x200

 

اولین یادواره شهدای ارامنه و یک شهید شیعه روستای میلاگرد با حضور بزرگان تشیع و مسیحیت برگزار و از ایثارگران ارمنی و خانواده‌های این شهدا تجلیل به عمل آمد.

پايگاه خبري فرقه، روستای میلاگرد میزبان علمای شیعه و مسیحی، خانواده‌های شهدا، مسئولین و مردم بود تا یاد ۵ شهید این روستا را گرامی بدارند که چهار تن از این شهدا ارمنی به نام‌های شهید هراج هاکوپیان، شهید میراند هاکوپیان، شهید رایمند خاتون نژاد(ساغرامیان) و شهید رزمیک داوودنژاد و شهید شیعه‌ی این روستا شهید عیدی محمد گرجی است.

در ابتدای مراسم سرهنگ دوم پاسدار حسنعلی نرگسیان، فرمانده سپاه ناحیه فریدونشهر، به عنوان میزبان این مراسم به روی سن رفت. وی در آغاز کلامش به عنوان میزبان جلسه ضمن خوش آمد به میهمانان به کتاب «مسیح در شب قدر» که روایت حضور مقام معظم رهبری در منازل شهدای ارمنی و آشوری است اشاره کرد و در پنج پرده از این کتاب ارتباط بین مسلمانان و مسیحیان را مطرح کرد و از مقام والای شهید در ادیان مختلف و در مسیحیت سخن گفت. وی ضمن بیان این که از ۸۹ شهید اقلیت‌ها ۷۴ شهید ارمنی هستند به ذکر شرح حال مختصری از پنج شهید روستای میلاگرد پرداخت و نحوه‌ی شهادت ایشان را بیان کرد.

کشیش مگردی زرگریان، عضو هیأت خلیفه‌گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران و حجت الاسلام و المسلمین جواد اسماعیلی، مدیر کل امور رسانه معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه، دو مهمان ویژه‌ی این مراسم بودند که به سخنرانی پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین اباصلت غفاری، امام جمعه فریدونشهر، دیگر سخنران این برنامه بود که ضمن تشکر از مهمانان به لزوم حفظ وحدت پرداخت و از لزوم احترام هر مسلمان به حضرت عیسی(ع) سخن به میان آورد.


در انتهای برنامه سورن هاکوپیان کتاب خاطرات خود به نام «چه کسی قشقره‌ها را می‌کشد؟» به حجج اسلام غفاری و اسماعیلی و سیاوشی، امام جمعه شهر داران، هدیه کرد. / پونه زار

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.