نماینده ارامنه در مجلس:سازمان حقوق بشر اطلاعات غلطی از وضع اقلیت های دینی در ایران دارد

cover.3791.200x200

نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان حقوق بشر از اوضاع اقلیت های دینی در جمهوری اسلامی ایران اطلاعات درستی ندارد.

پايگاه خبري فرقه، 'کارن خانلری' روز دوشنبه در جشن انقلاب دانشجویان دانشگاه بجنورد، اظهار کرد: گزارشهای حقوق بشر در خصوص اقلیت های دینی تنها در کنار مسائل سیاسی مطرح می شود و در این گزارش ها همواره نوعی دشمنی با ملت ایران قابل مشاهده است.

وی افزود: هرگاه اعلام می کنیم که اقلیت ها در جمهوری اسلامی ایران در کمال آرامش زندگی می کنند، دشمنان واکنش های خصمانه ای به این نوع اظهارات ما نشان می دهند.

نماینده ارامنه حوزه انتخابیه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: این آرامش هم با آموزه های دینی عجین شده و مردم ایران با اقلیت های دینی در کنار هم و بدون مشکل به طور مسالمت آمیزی زندگی می کنند.

وی افزود: این در حالی است که معمولا در گزارش های حقوق بشر به علت اینکه یک دشمنی ایدئولوژیک وجود دارد، این مسائل را طور دیگری مطرح می کنند.

وی اظهار کرد: گزارش های ارایه شده از سوی حقوق بشر، عمدتا ساختگی و بدون پایه علمی است و حتی در درجه علمی پایین قرار دارد.

وی با بیان اینکه هیچ گزارشی در خصوص کشور ایران بر پایه علمی تدوین نشده، افزود: با وجود اینکه تیم های زیادی در سازمان حقوق بشر وجود دارد اما این تیم ها هیچ گاه در خصوص مسائل ایران تحقیق نمی کنند و مطالعه ای نیز ندارند.

وی اظهار کرد: حتی آنان در درج گزارش های مربوط به کشورمان از منابع و ماخذ نادرست استفاده می کنند.

وی گفت: یک شگردی که در بیشتر گزارش های مربوط به ایران وجود دارد آن است که ایران هیچ گاه با کشورهای همجوار مقایسه نمی شود.

وی افزود: آشکارا می توان دریافت که هدف از مباحث حقوق بشری که مطرح می شود کمک به بهبود شرایط نیست بلکه هدف آنان تنها اعمال فشار بر ایران است.

وی با بیان اینکه مسیحیت در ایران در زمان های بسیار دور وجود داشته است، گفت: این در حالی است که سازمان حقوق بشر چنین ادعا می کند که مسیحیان ایران مربوط به دوره های اخیر هستند.

نماینده اقلیت ارامنه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در کشور ما 10نوع مجموعه کلیسا قانونی و دارای پروانه وجود دارد که این کلیساها مربوط به جامعه ارامنه و آشوریان است.

وی گفت: حتی در کشور ما رومی ها، یونانی ها، کره ای ها نیز دارای کلیسا هستند و به قدری به این اقلیت ها اهمیت داده می شود که حتی در مجلس برای آنان کرسی نمایندگی منظور شده است.

رییس دانشگاه بجنورد نیز در سخنانی گفت: قبل از انقلاب سیاست در کشور نخبه گرایانه بود و تنها عده ای خاص به سیاست می پرداختند.

دکتر 'احمد محقر' افزود: اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سیاست توده ای شد که این امر هنر انقلاب اسلامی و بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) بود.

وی اظهار کرد: هم اکنون تمامی اقشار مختلف جامعه نسبت به وضعیت کشور اظهار نظر کرده و حتی تحلیل می کنند که این امر یک نقطه قوت برای نظام و کشور است.

جشن انقلاب با حضور دانشجویان و مسوولان در سالن اجتماعات دانشکده هنر دانشگاه بجنورد برگزار شد. / ایرنا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.