انجمن حجتیه تنها به بعد عرفانی اسلام تاکید دارند و بعد فقاهتی اسلام را به غربت کشاندند

anjoman hojjatieh by ravi

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان افزود: خطر دیگر برای انقلاب نگاه تک بعدی به اسلام و عدم تمکین به اسلام جامع است، عده‌ای مانند انجمن حجتیه تنها به بعد عرفانی اسلام تاکید دارند و بعد فقاهتی اسلام را به غربت کشاندند و عده‌ای به بعد عرفانی بی‌توجهی می‌کنند.

پايگاه خبري فرقه، حجت‌الاسلام سعید مهدوی عصر امروز در مراسم بزرگداشت دهه فجر که به همت بسیج اساتید گیلان و دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان برگزار شد، اظهار کرد: ایام‌الله یعنی آن روزی که حکومت الهی ظهور و بروز می‌کند.

وی ادامه داد: اگر 22 بهمن را یوم‌الله می‌گوییم به واسطه این است که در عرصه زندگی بشری در قرن بیستم این انقلاب قرائت جدیدی از زندگی بر اساس قوانین الهی را معرفی کرد.

مسئول دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان گفت: یکی از خطراتی که انقلاب ما را تهدید می‌کند این است که به جای قرائت الهی و اسلامی از انقلاب قرائت‌های ملی‌گرایانه و وطن دوستانه ظهور و بروز بیشتری دارد.

به گفته وی، امام خمینی(ره) در مسیر پیروزی انقلاب حاضر نبود کمک هر جریان با هر تفکری را بپذیرد زیرا اعتقاد داشتند کسانی که می‌خواهند یاور انقلاب باشند باید هر سه ساحت اندیشه، باور و عمل را با هم در زیر سایه قانون الهی پذیرفته باشند.

مهدوی با تاکید به خطر اشرافی‌گری برای انقلاب، به پیام مقام معظم رهبری به انجمن اسلامی دانش‌آموزان در سال 69 ‌ـ‌ 70 اشاره کرد که فرمودند دوران کنونی انقلاب ما دوران جهاد اکبر است و این دوران شباهت‌هایی به صدر اسلام دارد که پس از فروکش کردن بخشی از شور اسلام و شور انقلابی مزه شیرین دنیاطلبی به کام بسیاری خوش آمده است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی باید با اشرافی‌گری مبارزه کنیم، تصریح کرد: خطر دیگر برای انقلاب اسلامی، خطر غربی شدن زندگی‌هاست اینکه تنها به معماری اسلامی و رنگ و لعاب آن توجه کنیم کافی نیست بلکه باید سبک زندگی ما اسلامی شود.

این مسئول ادامه داد: اگر کسی مدیر باشد اما بر اساس قدرت‌طلبی و شهرت‌طلبی یا استفاده از رانت قوانین را دست‌کاری کند این یک عمل غربی است و با روح الهی و اسلامی منافات دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان افزود: خطر دیگر برای انقلاب نگاه تک بعدی به اسلام و عدم تمکین به اسلام جامع است، عده‌ای مانند انجمن حجتیه تنها به بعد عرفانی اسلام تاکید دارند و بعد فقاهتی اسلام را به غربت کشاندند و عده‌ای به بعد عرفانی بی‌توجهی می‌کنند.

وی اضافه کرد: اگر جامعیت اسلام را نپذیریم انقلاب ما ضربه می‌خورد و به آنجا می‌رسد که در جبهه خودی با تمام شعارهای عدالت‌خواهانه و اسلامی که در دوران مسئولیت خود سر داده بودند به دلیل عدم پذیرش اسلام جامع 11 روز خانه‌نشین شدند.

به گفته مهدوی، اگر آن کسی که به واسطه روحیه استکباری در نامه خود به نایب امام زمان(عج) ادب را رعایت نمی‌کند و نامه بدون سلام می‌نویسد باید مؤاخذه شود، حتما در نگاه دینی ما آن کسی که به حکم رهبری و فقیه جامع شرایط بی‌اعتنایی می‌کند نیز در دادگاه افکار عمومی انقلابیون اسلامی محاکمه می‌شود.

وی خطر دیگر برای انقلاب را میل به تمدن‌سازی نه بر اساس اسلام ناب بلکه تمدن‌سازی از نوع ژاپن اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: معنویت‌گرایی مسئولیت‌سوز خطر دیگری است که انقلاب ما را تهدید می‌کند.

این مسئول خطر دیگر را مسئولیت‌پذیری بدون معنویت دانست. / فارس

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.