اسقف اعظم خلیفه گری: اقلیت های دینی در ایران از احترام و آزادی کامل برخوردارند

cover.3744.200x200

اسقف اعظم خلیفه گری آشوری، کلدانی و کاتولیک ارومیه گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 برای همه مردم کشور از جمله اقلیت های دینی امیدآفرین بوده و امروز به برکت این انقلاب اقلیت های دینی در ایران از احترام و آزادی کامل برخوردارند.

پايگاه خبري فرقه، توماس میرم روز سه شنبه در آیین جشن دهه فجر اقلیت های دینی در روستای خسروآباد سلماس افزود: پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تاثیرات زیادی برجا گذاشت بطوری که تحولات ناشی از آن در زندگی و فعالیت های اجتماعی پیروان سایر ادیان توحیدی در کشور مشهود است.

وی ادامه داد: زندگی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر، حضور آزادانه اقلیت های مذهبی در تمام عرصه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در سایه نظام جمهوری اسلامی فراهم شده است که یکی از مهمترین برکات الهی انقلاب اسلامی به شمار می رود.

اسقف اعظم خلیفه گری آشوری، کلدانی و کاتولیک ارومیه اظهار کرد: اقلیت های دینی در ایران بدون توجه به دین و ملیت مورد احترام مردم و مسوولان جمهوری اسلامی قرار دارند و اقلیت های دینی نیز همگام با برادران مسلمان در راستای دفاع از آرمان های انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

اسقف میرم ادامه داد: در هیچیک از کشورها به اندازه ایران، اقلیت های دینی و قومی از آزادی عمل برخوردار نیستند و به اندازه اقلیت های دینی ایران، احساس آزادی و امنیت نمی کنند.

حجت الاسلام سیدمحمد موسوی امام جمعه سلماس هم در این مراسم گفت: دشمنان اسلام همیشه خواسته اند در بین قومیت ها و مذاهب اختلاف افکنی کنند ولی در سایه وحدت و همدلی توطئه افراد با شکست روبه رو شده است.

مسعود حاجی علیلو فرماندار سلماس نیز در این مراسم به شهادت رسیدن جوانانی از بین مسیحیان در دوران دفاع مقدس را نشانه همدلی جامعه اقلیت های دینی کشور با مردم ایران اسلامی در مسیر دفاع از کیان این مرز و بوم ارزیابی کرد و ادامه داد: تقدیم شهدای ارامنه و مسیحی که تمام هستی خود را در راه حفظ کشور و صیانت از تمامیت ارضی این مرز و بوم فدا کردند نشانه عشق و علاقه آنان به ایران اسلامی است.

این مراسم با اهدای جوایز به تعدادی از اقلیت های دینی ادامه داشت و در پایان حاضران برای موفقیت نظام جمهوری اسلامی و طول عمر رهبر معظم انقلاب اسلامی دعا کردند.

شهرستان سلماس با داشتن 200 هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است. / ایرنا

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.