عزاداری در اسلام نیست! + صوت

cover.3466.200x200

قطب دراویش در سخنانی عجیب ادعا کرد که عزاداری جزء اسلام نیست!
پايگاه خبري فرقه، نورعلی تابنده قطب فعلی فرقه سیاسی دراویش گنابادی در سخنرانی روز گذشته خود که در دولتسرای تهران برگزار شد عزاداری را جزء رفتار مسلمانها دانست و گفت: جزء احکام اسلامی عزاداری نیست و بلکه چون خدا از اول گفته هر که را خلق کرده بر می گرداند لذا برای کاری که خدا کرده حق عزاداری نداریم.
 
این فرد کم اطلاع در ادامه سخنان خود عزاداری و خصوصا عزاداری محرم و صفر را نه جزء احکام و نه حتی اسلام دانست و گفت: کما اینکه عزاداری محرم و صفر هم، ما شیعیان! از لحاظ بزرگانمان، ائمه مان می گیریم، والا جزء اسلام نیست!!
 
این عضو سابق نهضت آزادی در ادامه با رد کردن عزاداری در دوران قبل و بعد از اسلام! گفت: سایر مسلمانها معتقد بودند که رحلت حضرت پیغمبر صلی الله علیه و آله شهادت حضرت علی علیه السلام، شهادت امام حسین علیه السلام و امثال اینها بسیار به مسلمانها لطمه زد ولی عزاداری نداشتند نمی کردند. شیعیان روی علاقمندی به اینها و برای اینکه فراموش نشوند عزاداری کردند.
 
 
 
در ادامه روایتی را مرور می کنیم که دقیقا متضاد با سخنان قطب دراویش است
 
در کتاب اعلام الوری، صفحه 94 آمده است: وقتی حضرت صلی الله علیه و آله پس از جنگ احد با همراهان به مدینه برگشتند، دیدند از بسیاری از خانه های مدینه که شهید داده بودند صدای گریه شنیده می شود، و آن حضرت به یاد حمزه علیه السلام اشک می ریخت، و مردم را به عزاداری برای حمزه(ع) تحریک می کرد و می فرمود: ولکن حمزة لابواکی له الیوم!؛ ولی امروز حمزه(ع) گریه کننده ندارد.
 
سعد بن معاذ و اسید بن حضیر وقتی که این سخن را شنیدند به زن های انصار گفتند: «نخست بروید حضرت فاطمه (س) را در گریه کردن برای حمزه همراهی کنید، سپس برای شهدای خود گریه نمایید.» بانوان صدا و گریه بلند کردند، پیامبر(ص) و فاطمه(س) که در مسجد در عزای حمزه(ع) مجلس داشتند، بیرون آمد و پیامبر(ص) خطاب به آنها فرمود: «رحمت خدا بر شما باد، به راستی مواسات و ایثار کردید.»

گفتنی است که ابن اثیر در اسدالغابه، جلد 2، صفحه 48 به نقل از این راویان می گوید از آن پس، حتی تا به امروز رسم شده که زن های مدینه وقتی می خواهند برای گذشتگان خود گریه کنند، نخست به یاد حضرت حمزه(ع) گریه می کنند.

چگونه ممکن است عمل پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در تشویق عزاداران حضرت حمزه سیدالشهداء علیه السلام در برگزاری عزاداری رسمی دلیل و حجت بر اسلامی بودن عزاداری نباشد؟
 

چگونه ممکن است عزاداری های امام سجاد علیه السلام بر ابی عبد الله الحسین علیه السلام و یا سفارش امام صادق (عليه السلام) به فرزند بزرگوارشان که فرمود: فرزندم 10 سال در ايام حج در سرزمين مني با وقف اموال و دارايي ام، مجلس عزا براي من برپا دار تا گريه کنندگان براي من بگریند، هیچکدام دلیل اسلامی بودن عزاداری نباشد؟

سوال برادرانه ما از مریدان این قطب این است که آیا قول و عمل ائمه علیهم السلام برای شما دلیل و حجت نیست؟

برای دریافت فایل صوتی از طریق لینک زیر اقدام کنید

قطب دراویش: عزاداری در اسلام نیست!

فرقه نيوز

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

.